3. Григор Димитров беше пометен от безупречния Джокович в Шанхай (+ВИДЕО)

Григор Димитров беше пометен от безупречния Джокович в Шанхай (+ВИДЕО)

Страховити сервиси на Джокович му донесоха успеха с 6-3, 6-2 за 54 минути във втория кръг

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна от турнира от сериите „Мастърс” в Шанхай след загуба в два сета във втория кръг от световния номер 2 Новак Джокович.

Българинът игра стабилно, но сервисът на Джокович работеше страхотно и не даде никакъв шанс на Григор. Българинът бе пробит 4 пъти в мача за 3-6, 2-6.

Григор Димитров ще направи нов опит да победи тенисист от топ 10 на света днес. Гришо за първи път в професионалната си кариера ще играе срещу сръбската суперзвезда Новак Джокович във втория кръг на турнира от сериите „Мастърс” в Шанхай.

Двубоят между двамата се играе на централния корт в Шанхай и започна от 10:45 ч..

След високоскоростна размяна на мощни удари с чудесен форхенд по диагонала Джокович проби Гришо още в първия сервис гейм на българина.

Прецизните и тежки начални удари на сърбина почти не оставяха шанс на Димитров дори да влезе в разиграване и това направи непосилна задачата за българина при 0-3.

В първата точка на 4-ия гейм спортното щастие се усмихна на Джокера, който поведе с 0:15 след помощта на горния край на мрежата. Григор допусна да се стигне до 0:30, но после с хубави сервиси обърна гейма, за да затвори за 1-3 с воле след лоб на сърбина.

Убедителната игра на Ноле при негов сервис се затвърди и той пак даде само точка на Гришо за 4-1.

Хубави диагонали, които разходиха Джокович по корта, позволиха на най-добрият български тенисист да намали на 2-4. Доминацията на Джокович при негов сервис не стихваше и след два аса той не даде точка на Гришо за 5-2.

Направи впечатление, че сервисът на Ноле работи перфектно и едва ли Гришо, но и някой друг в света можеше да спре тези начални удари. Като капак първият сервис на Джокович държеше страхотните 88% в края на сета.

Димитров опита да промени нещо в сета и намали до 3-5, но наказателната акция на Джокера донесе нов гейм на нула и номер 2 в света спечели първия сет с 6-3.

За целия първи сет Григор Димитров спечели само две точки на сервиса на Новак Джокович.

Димитров сервираше първи във втория сет, но съперникът му гонеше настървено всяка топка и го проби на нула за 0-1. Неприятната тенденция за геймове на нула в полза на сърбина направи резултата 0-2.

Григор Димитров удържа следващото си подаване, но спечели само една точка в 4-ия гейм и губеше с 1-3.

В петия гейм първата ракета на България си спечели аплодисментите на публиката с две страхотни отигравания и въпреки една двойна грешка отличен минаващ удар му спечели гейма за 2-3.

Джокера не се затрудни да дръпне бързо с 4-2. Сърбинът направи малко шоу за публиката в следващия гейм и от 15-30 на сервиса на

Димитров допусна да се стигне до 40-40. Интригата изчезна окончателно, когато Гришо направи двойна грешка при точка за пробив и подари гейма – 2-5.

Още с първия си мачбол Джокович изпрати бомба от сервис и продължи напред в турнира след 54 минути игра и 6-2 във втория сет.
Елизара Янева загуби драматично на полуфинал в Испания

Турнирът бе с награден фонд 15 000 долара

Де Минор е на полуфинал във Виена

Поставеният под номер 2 в схемата Алекс де Минор се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във Виена