3. ЧУДЕСНО! Вики Томова обърна 27-ата в света на "Уимбълдън"

ЧУДЕСНО! Вики Томова обърна 27-ата в света на "Уимбълдън"

Българката се класира за втория кръг

Виктория Томова започна с успех участието си на Уимбълдън 2023, съобщи официалният сайт на Българската федерация по тенис. Първата ни ракета при жените постигна обрат срещу американката Бернарда Пера за крайното 6:7(3), 6:3, 6:3 след 2:20 часа игра в среща, проточила се в рамките на два дни.

Томова изигра наистина солиден мач срещу 27-ата в световната ранглиста, за да поднесе една от изненадите на деня и да се класира за втория кръг. Това бе дебютната и победа над преставителка на топ 30 и за трети път в кариерата си достигна до втория кръг на третия за годината турнир от Големия шлем.

Следващата съперничка на водещата ни тенисистка ще бъде представителката на домакините Кейти Боултър, №89 в ранглистата.В първия сет Томова и Пера си размениха по два пробива, за да се стигне до тайбрек. В него американката дръпна с минипробив за 4:3, а после с още един.

Това обаче се случи вчера, а днес двубоят бе доигран.В сряда срещата се поднови от втория сет, а българката взе подоването на съперничката за 5:3, след което последва маратонски гейм, преди да изравни резултата.В решителния сет Томова проби и затвърди, но малко по-късно Пера навакса изоставането си. Българката обаче показа характер и взе още два сервис гейма на 27-ата поставена, за да подпечата победата.

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост