3. Азаренка почна с победа

Азаренка почна с победа

Виктория Азаренка стартира с победа новия сезон в тениса. Поставената под номер 8 в схемата беларускиня победи Анна Калинская (Русия) с 6:1, 7:6(8) и се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка УТА 500 в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 1.7 милиона долара.

Азаренка спечели след 2:12 часа игра и имаше проблеми само във втория сет, който взе след тайбрек с 10:8 точки.

Бившата шампионка от Откритото първенство на Австралия София Кенин (САЩ) започна подготовката си за турнира с поражение. Тя отпадна на старта, след като загуби от номер 113 в света Арина Родионова (Австралия) с 5:7, 6:7(7) за 2:25 часа.

Американката беше постоянно под напрежение по време на подаването си, въпреки че имаше шансове и в двата сета срещу Родионова, 34-годишна австралийка, която никога не е достигала до топ 100 в света.

Кенин беше поставена под номер 14 място в Бризбейн, подгряващ турнир за Откритото първенство на Австралия, което започва на 14 януари в Мелбърн. Родионова стигна до решаващ пробив в 11-ия гейм, а след това затвори първия сет с ас. Американката доминираше във втората част, пропиля сетбол при 5:3, след което съперничката й направи пробив за 5:4, а в следващата част изравни. В тайбрека представителката на домакините изпусна два мачбола, но успя да затвори двубоя при третата си възможност.

По-късно днес първата ракета на България започва участието си в надпреварата с двубой срещу квалификантката Хулия Риера от Аржентина.

Ясно е кога Григор Димитров ще доиграва в Шанхай

Мачът на Гришо срещу белгиеца Зизу Бергс бе прекъснат

Джокович започна изненадващо трудно старта си в Шанхай (ВИДЕО)

Той победи янкито Алекс Михелсен в два сета

Мачът на Григор Димитров няма да се доиграе днес

Срещата на българина срещу Зизу Бергс беше прекратена при 1:0 сета в полза на нашия тенисист

Купа Дейвис ще има нов формат от следващия сезон

Световното отборно първенство за мъже ще се завърне към мачовете у дома и като гост