Русия не успя да победи Кения

Това беше десетата поредна приятелска среща за "Сборная"

Русия завърши наравно 2:2 с Кения в десетата си контрола, след като „сборная“ беше санкционирана от ФИФА и УЕФА заради войната в Украйна.

Александър Соболев изведе Русия напред в резултата в 8-ата минута срещу страната, която заема 109-о място в ранглистата на ФИФА на националните отбори. До края на първото полувреме гостите стигнаха до пълния обрат, след като Антони Акуму изравни в 16-ата минута, а двадесет минути по-късно Масуд Джума осъществи обрата.

Националният отбор на Русия се спаси от поражението в 89-ата минута, когато Иван Обляков бе точен във вратата, пазена от Патрик Матаси.

По време на своите проверки Русия постигна три победи, завърши цели шест пъти наравно и веднъж загуби от младежкия национален отбор на Египет.