3. Мексико се добра до 3:3 срещу домакина Чили и въздесъщия Артуро Видал (ВИДЕО)

Мексико се добра до 3:3 срещу домакина Чили и въздесъщия Артуро Видал (ВИДЕО)

Звездата на Ювентус вкара два гола и даде асистенция, но това не стигна за победа срещу "ацтеките" в голов трилър в Сантяго

Два гола на Артуро Видал не стигнаха на домакина Чили да победи Мексико след 3:3 в голов трилър от Група А на Копа Америка. Пред над 45 500 зрители на националния стадион в Сантяго домакините на два пъти наваксваха пасив още до почивката, направиха пълен обрат, но „ацтеките” се добраха до втората си точка в групата.

Домакините от Чили натиснаха в началото, но против логиката се оказаха изоставащи в 21-ата минута. Диагонален пас на втора греда позволи на Медина да чукне пред вратата за Висенте Вуосо, който нямаше как да сбърка от толкова близо – 1:0.

Само 60 секунди по-късно Чарлс Арангис центрира от корнер и неуморният халф на Ювентус Артуро Видал се извиси, за да насочи много прецизно с глава към долния ляв ъгъл за 1:1.

Ремито не се задържа дълго и Мексико пак поведе с гол след корнер на свой ред. Адриан Алдрете центрира от ъгловия удар, а нападателят на Атлетико Мадрид бе най-съобразителен, за да се разпише с глава – 2:1.

Три минути преди паузата Артуро Видал качи на главата на Едуардо Варгас и нападателят на Наполи вкара трети гол с глава в мача и възстанови паритета.

В началото на втората част Алексис Санчес пусна в коридор за Артуро Видал, който беше съборен в наказателното поле от Херардо Флорес, последва дузпа и Видал уверено прати вратаря Корона в погрешния ъгъл – 3:2 и домакините поведоха за първи път в мача.

Те обаче не съумяха да затворят мача и точно в средата на втората част тяхната защита проспа извеждащ пас за Вуосо, който елегантно чукна покрай Клаудио Браво за крайното 3:3.

Два гола на Чили през втората част бяха отменени – за засада на Видал при далечен удар на Хорхе Валдивия и за засада на Алексис Санчес, който също вкара напразно.

В класирането Чили и Боливия водят с по 4 точки и играят помежду си в последното завъртане в групата. Мексико има две точки, Еквадор е без актив.