2. Пирин (Бл)
  3. Пирин поднови тренировки без треньора Шенсой

Пирин поднови тренировки без треньора Шенсой

Точно в 10.00 часа тази сутрин футболистите на Пирин се събраха на стадион "Христо Ботев", след което заминаха с клубния автобус за базата си в Рилци за първа тренировка след заслужени два дни почивка, които получиха веднага след победата над Миньор (Пк) (1:0), предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Точно в 10.00 часа тази сутрин футболистите на Пирин се събраха на стадион "Христо Ботев", след което заминаха с клубния автобус за базата си в Рилци за първа тренировка след заслужени два дни почивка, които получиха веднага след победата над Миньор (Пк) (1:0), предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Тренировката днес на отбора беше водена от двамата помощник треньори Стефан Гошев и Васил Петров, тъй като Наджи Шенсой още не се е прибрал от Турция, където бе за да се види със семейството си, а и да изкара последните необходими документи за издаване на работна виза. Очаква се чуждестранния специалист да се прибере тази вечер и от утре вече да води тренировките на Пирин за мача с Локомотив (Пд) на -11 май.

Единственият именяк в отбора Георги Георгиев се бе постарал максимално и почерпи за празника своите съотборници със сладки и безалкохолно. Той каза, че по принцип, чества празника със своето семейство, но този път няма да има време да се види с тях и ще го отбележи скромно сприятели.

Георгиев заяви още, че след два дни почивка всички в отбора се чувстват добре и се надява да продължат успешната серия на отбора в шампионата и да спечелят финалния мач за купата срещу Литекс.

"С точките които натрупахме в последните мачове на 99 % си осигурихме оставане в групата. Сега ще насочим всички усилия за купата и се надявам да зарадваме нашите привърженици, като на 27 май донесем купата в Благоевград.

Той даде и оценка на това, кои отбори се очаква да изпаднат този сезон. Според него загубата на Спартак (Вн) от Ботев в последния кръг почти сигурно ги праща в "Б" група заедно с Беласица, а третият отбор, който ще ги последва вероятно ще бъде Ботев (Пд).

Относно предстоящото дерби между ЦСКА и Левски, което предстои в събота Георги Георгиев каза, че симпатизира на "сините" но мисли, че ЦСКА ще победи. В заключение той каза, че се чувства добре в Пирин и ще остане да играе и през следващия сезон за тима от Благоевград.

Днес на тренировка се появи и младата звезда на тима Спас Делев, който получи почивка за мача с Миньор, но сега се чувства добре и очаква да играе в понеделник срещу Локомотив (Пд).

С отбора тренира и капитанът Димитър Коемджиев, който заради болки в адукторите също не игра в изминалия кръг.

Вече на 100 % тренира и вратарят Ивайло Иваников. Така се очертава за гастрола в Пловдив треньорът Наджи Шенсой да сглоби състава с най-доброто, което разполага, тъй като няма и наказани играчи.

Треньорът на Пирин: Не отписваме мача със Славия, ще се надиграваме

„Тежкото тепърва предстои“, посочи Петър Златинов преди мача с Кариана

ЗА КУПАТА: ЦСКА гостува в Монтана, аматьори посрещат Левски (СНИМКИ)

Вижте всички двойки за 1/16-финалите

ОБЗОР: Дъжд от голове и рокада в подножието на върха във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Струмска слава загуби от ЦСКА 1948 след гол от дузпа в продължението - 3:4, Арда също падна, макар че Макриев се разписа (КЛАСИРАНЕ)

Един под въпрос в Пирин за мача с Ботев

Олимпиакос окуця след Локо Пд и отмени контролата с „орлетата“

ОФИЦИАЛНО: Джамбазки аут от футбола за година!

Треньорът нападна съдия след мач от Втора лига, одрусаха здраво ЦСКА, Ботев и Локо, вижте всички решения на Дисципа

Царско село с 3 от 3, ЦСКА 1948 с победен гол в 93-ата минута (ОБЗОР НА ВТОРА ЛИГА)

Вижте резултатите от третия кръг и следете на живо тук...

Петър Златинов: Младите момчета имат нужда от подкрепа и самочувствие

„Ще искам повече концентрация във важните моменти“, каза в треньорът на „орлетата“