2. Мондиал 2010
  3. Инфарктна развръзка в Аржентина - плейоф между 3 отбора определя титлата

Инфарктна развръзка в Аржентина - плейоф между 3 отбора определя титлата

Сан Лоренцо, Тигре и Бока Хиниорс постигнаха победи в последния кръг на аржентинската Апертура и не успяха да докажат, кой е най-достоен за титлата. Трите тима завършиха с по 39 точки и така новият шампион ще бъде излъчен чрез плейоф, в който ще се срещнат всеки срещу всеки от тези три тима. Ясно е, че Сан Лоренцо има по-добра голова разлика от Тигре и Бока, но в Аржентина са важни точките.

Тимът на Сан Лоренцо победи много трудно Архентинос Хуниорс като гост с 1:0, а попадението бе дело на Русо в 8-ата минута на срещата. Гостите знаеха, че тази победа им трябва задължително и се опитваха всячески да задържат резултата до края на мача. В последните минути зрителите наблюдаваха грозен футбол, в който домакините нападаха, а претендантът за шампион се бранеше като средняшки отбор.

Бока Хуниорс можеше да катастрофира срещу Колон след победа с 3:2 на собствения си "Бонбонера". Домакините започнаха много активно срещата и си осигуриха комфортна преднина от три чисти гола. Рикелме и Фигероа се разписаха в самото начало на срещата и до 13-ата минута Бока имаше два гола аванс. Отново Фигероа вкара попадение и в 27-ата минута покачи на 3:0. Toрес намали за гостите в 43-ата минута, а през второто полувреме Валдемарин в 53-ата минута оформи крайното 3:2. До края на срещата двата тима не успяха да си вкарат гол.

Тигре победи трудно Банфийлф с 1:0, като голът бе дело на Морел в 39-ата минута. Домакините знаеха каква е цената на този успех и не показаха атрактивен и красив футбол, а просто търсиха начин да си запазя преднината. Мачът бе пълен аналог на срещата Архентинос - Сан Лоренцо, където Сан Лоренцо се защитаваше всячески само и само да опази крехката си преднина.

Шампионът Ривър Плейт завърши 1:1 с Естудиантес и по този начин остана на последното 20-то място в класирането, което е голям шок за хилядите привърженици на един от най-титулуваните тимове в Аржентина.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.