Сити се върна към победите с успех над Брайтън, а Холанд се върна към головете (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 2:1 у дома

Манчестър Сити се върна към победите, надвивайки Брайтън с 2:1 в двубой от деветия кръг на Висшата лига. Хулиан Алварес и Ерлинг Холанд бяха точни за шампионите, а Ансу Фати се разписа за гостите.

С успеха тимът на Пеп Гуардиола излезе временно на първото място с 21 точки. Брайтън е седми с 16.

"Гражданите" успяха да поведат в резултата още в седмата минута, когато Жереми Доку от аутлинията върна към Хулиан Алварес, а световният шампион с лекота прати топката в горния ляв ъгъл.

След четвърт час игра Роберто Де Дзерби трябваше да прави принудителна смяна, след като Дани Уелбек се контузи и бе заменен от Евън Фъргюсън.

В 19-ата минута преднината на Ман Сити бе удвоена от Ерлинг Холанд, който се измъкна от защитата на Брайтън и с изстрел от границатта на наказателното поле не остави шанс на Джейсън Стийл.

В началото на втората част "чайките" бяха близо до попадение, но изстрел на Паскал Грос мина на сантиметри покрай вратата.

В 68-ата минута центрирана топка стигна до Ерлинг Холанд, който мигновенно шутира, но Стийл със страхотен рефлекс не позволи на норвежеца да вкара второто си попадение в срещата.

Гостите успяха да върнат един гол в 73-ата минута, когато Ансу Фати стигна до топката в накказателното поле и я прати в долния ляв ъгъл на Щефан Ортега.

В добавеното време на срещата Мануел Аканджи получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Ман Сити съсипа Уулвс, Холанд с 4 гола (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха с 5:1

Манчестър Сити излъга Челси и се класира за финала на ФА Къп (ВИДЕО)