3. Няма кой да спре Холанд! Норвежецът заби хеттрик за Сити при разгром над "трактористите"(ВИДЕО)

Скандинавецът напомни за себе си

Манчестър Сити победи Ипсуич с 4:1 в двубой от втория кръг на Висшата лига. "Трактористите" поведоха в резултата в 7-ата минута с попадение на Сами Шмодикс, но три гола за 4 минути донесоха комфортния успех за "гражданите". Ерлинг Холанд реализира хеттрик за успеха на шампиона във Висшата лига.

Отборът на Киърън Маккена откри резултата в 7-ата минута. Шмодикс бе изведен от Бен Джонсън сам срещу Едерсон. Ударът на нападателя не бе най-добрият, но все пак се промуши между краката на Едерсон.

Радостта за гостите бе кратка, след като 4 минути по-късно Манчестър Сити получи дузпа след намесата на ВАР заради нарушение на Лейф Дейвис срещу Савиньо. Зад топката застана Ерлинг Холанд, който не остави шансове на Ариянет Мурич.

В 14-ата минута "гражданите" стигнаха до пълен обрат. Вратарят Мурич допусна огромна грешка, след като се забави при изчистването на топката. Той бе поставен под напрежение от Савиньо. Кълбото стигна до Кевин де Бройне, който с изстрел извън наказателното поле прати топката в опразнената врата.

Две минути по-късно Холанд отбеляза втория си гол в срещата. Той получи от Де Бройне и с технично изпълнение направи резултата 3:1.

До края на първото полувреме пред Сити се откриха още добри възможности, като домакините нацелиха две греди след удари на Рико Люис и Кевин де Бройне.

През втората част темпото на игра спадна и тимът на Пеп Гуардиола контролираше спокойно мача.

В 71-ата минута Илкай Гюндоган се появи в игра за първи път, след като се завърна в Манчестър от Барселона.

Все пак Манчестър Сити отбеляза 4-ти гол, като Ерлинг Холанд оформи своя хеттрик след прецизен изстрел от границата на наказателното поле.

Решено: Италия приема Израел в Удине