2. Локомотив (Мз)
  3. Локомотив (Мездра) би Сливен с 2:0 в "мач на честта"

Локомотив (Мездра) би Сливен с 2:0 в "мач на честта"

Локомотив (Мездра) победи Сливен с 2:0 в дербито на новаците в „А” група от предпоследния кръг на елитната ни група. С две попадения в началото на полувремената играчите на треньора Георги Тодоров успяха да съкрушат противника си и да спечелят тази победа за престиж. Грешникът в тима на Сливен се казва Иван Стоянов, който изпусна дузпа в края на първата част.

Домакините започнаха много активно мача, като още във 2-ата минута откриха резултата. Любомир Тодоров отне топката в центъра на терена и напредна по дясното крило. Влезе в наказателното поле и с външен фалц от 5 метра разстреля вратаря на Сливен Чавдаров. Гостите отговориха с опасен изстрел с глава на Владислав Ямуков, който засече центриране от корнер, но ударът му мина покрай десния стълб. В 9-ата минута Бамба центрира в малкия пеналт към Каранейчев, но върналият се Ямуков изби кълбото от главата му. Две минути по-късно Каранейчев овладя топката на гърди и стреля от воле, а изстрелът му мина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата.

В 18-ата минута Страти Илиев изведе Любомир Тодоров по дясното крило, той напредна нахлу в полето. Стражът на гостите Чавдаров тръгна да го пресреща, но изпусна топката. Тодоров стреля от много малък ъгъл, но ударът му мина успоредно на голлинията. Две минути след това Ивелин Янев намери Явор Въндев на границата на полето, който стреля от движение с левия крак, но ударът му мина над вратата. Домакините продължиха да натискат, а удар на Краси Георгиев с левия крак облиза левия страничен стълб на Чавдаров. Най-интересната ситуация в двубоя се случи в предпоследната минута на полувремето. След хубаво двойно подаване между Иван Стоянов и Марков, последният се озова очи в очи с Левашки. Стражът на мездренчани закачи крака на играча на Сливен, а реферът Ангелов посочи бялата точка. Иван Стоянов се нагърби с изпълнението на наказателния удар, хубаво насочи топката в опразнения ляв ъгъл, но ударът му срещна страничната греда.

„Железничарите” започнаха по-добре и втората част, а в 49-ата минута нападателят на домакините Абудрамане Бамба направи резултата 2:0. Илиев се пребори за една топката по дясното крил0 и центрира по земя към Бамба в наказателното поле. Нападателят от Кот д’Ивоар много технично "копна" топката и тя влетя точно под напречната греда – 2:0. В 51-ата минута Краси Георгиев напредна отляво и стреля от границата на полето, а Чавдаров изби неумело. Кълбото попадна в краката на Георги Каранейчев, но ударът му от 5 метра бе спасен от стража на „воеводите”. Десетина минути по-късно попадение на гостите бе отменено заради нарушение на Миндев срещу вратаря Левашки.

В 72-ата минута Марко Марков стреля от фаул на около 27 метра, но ударът му мина над напречната греда. До края на двубоя двата отбора не създадоха реални голови положения и така завърши срещата.

Пажин: Махам се от Мездра, отборът започва във "В" група

Централният защитник заяви, че договорът му е изтекъл и ще търси друг тим в елита

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Клубове дължат 250 000 лв. за картони и рефери

250 000 лева дължат клубове за съдийски такси и картони, но вече са изпаднали от професионалния футбол и няма как да бъдат събрани парите. Това ще бъде съобщено днес по време на общото събрание на ПФЛ, което стартира в 10:00 часа в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".

Кметът на Мездра: Вината си е наша

"Направихме невероятни неща срещу ЦСКА и Левски, но загубихме и такива мачове, които никой не е очаквал", заяви Иван Аспарухов

Антон Велков: Пожелавам на Локо (Мз) бързо да се върне в "А" група

Миньор направи успешен сезон, заяви треньорът.

Войн Войнов: Щом изпадаме, значи всички сме виновни

Договорът ми изтича, не знам дали ще остана, заяви треньорът на Локо (Мз).

Локо (Мз) си тръгна от "А" група с 0:1 срещу Миньор (видео)