Клоп: Трябваше да водим с 3:0 до почивката

Мениджърът на Ливърпул призна, че отборът му е могъл да остане с 10 души

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп призна, че неговият отбор е можело да остане с 10 човека заради втори жълт картон на Ибрахима Конате в дербито с Евертън. „Карамелите“ останаха в числено намален състав още през първото полувреме заради втори жълт картон на Ашли Йънг, но след почивката французинът също можеше да получи такъв. Това не се случи и Клоп незабавно замени Конате. Иначе германецът остана много доволен от играта на своя отбор в дербито и изрази мнението, че още до почивката Ливърпул е трябвало да води с 3:0.

„Харесах много представянето ни. Това е дерби и в такъв мач трябва да се вземат предвид различни неща. Ако финалният пас бе по-добър, можеше да водим с 3:0 през първото полувреме. Трябваше да вкараме с тези контраатаки и нападения, но не го направихме. Не им позволявахме да правят това, което искат.

Харесах много моменти. След това червеният картон повлия на играта. Исках да бъдем спокойни и да игнорираме факта, че сме с човек повече. Отне ни известно време, докато започнем да получаваме шансове. Тогава дойде дузпата. Чиста дузпа. Да, Ибрахима Конате, можеше да бъде изгонен. Очевидно имаше такава опасност и затова веднага го заменихме. Виждал съм много моменти в мачове, в които получавате жълти картони в ситуация като тази, така че да, вероятно имахме късмет.

От този момент бяхме много солидни и компактни", заяви Клоп след дербито на "Анфийлд".

Салах за скандала с Клоп: Ако говоря днес, ще има огън

Египтянинът предпочете да остане без коментар

Ливърпул продължи с колебливото си представяне и срещу Уест Хям (ВИДЕО)

Двата тима завъртяха 2:2 помежду си

Ливърпул е много близо до споразумение за наследника на Клоп

Това е Рубен Аморим, който е начело на Спортинг Лисабон

Гакпо: До края трябва да сме много внимателни във всеки един мач

Офанзивният футболист на Ливърпул е амбициран да се представя по най-добрия възможен начин за тима си

Ливърпул с рекорд след обрата срещу Брайтън (ВИДЕО)

Клоп за Салах: Изобщо не се съмнявам в умението му пред гола

Мениджърът на Ливърпул каза хубави думи за своя играч

Ливърпул обърна и победи Брайтън на "Анфийлд" за юбилеен успех за Клоп (ВИДЕО)

"Мърсисайдци" обърнаха и надвиха противника с 2:1

Ливърпул сбъдна предсмъртната мечта на Ериксон и победи Аякс при легендите (ВИДЕО)

Шведският специалист е обречен според лекарите, но изглеждаше в добра форма на край терена

Клоп: Не бе никак лесен мач, събрахме невъзможен брой точки (ВИДЕО)