2. Литекс
  3. Литекс загуби нещастно от Цървена звезда

Литекс загуби нещастно от Цървена звезда

Евгени Александров се превърна в грешник за тима на Стоичков

Литекс загуби с 1:2 от Цървена Звезда в контрола, част от четиристранния турнир в Турция, на който се пуснаха ловчанлии заедно със сърбите, румънския Клуж и словашкия Жилина. В първата си проверка на турска земя тимът на Христо Стоичков загуби от представителите на северната ни съседка с 0:1 и днес трябваше да срещнат носителя на КЕШ. Но за тяхно съжаление претърпяха поражение, основна вина за което носи вратарят Евгени Александров, който се появи през второто полувреме. Той не успя да изчисти добре една топка и получи гол в своята мрежа за крайното 1:2.

Иначе Звезда поведе в резултата с гол на Борха в 34-ата минута. Литекс изравни от дузпа чрез Светослав Тодоров в 39-ата, но през второто полувреме допусна още един гол и загуби мача.

След първоначалния натиск на сърбите, Литекс поизравни играта и в 30-ата минута Ваюши стреля, но вратарят Байкович изби.

Малко по-късно Звезда откри резултата. Останал сам, колумбийският нападател Борха успя да преодолее Илко Пиргов, макар че вратарят го затрудни максимално и едва не спаси неговия опит да отбележи.

Само пет минути по-късно Литекс получи право на дузпа за задържане в наказателното поле. Светльо Тодоров беше точен за 1:1.

На почивката Христо Стоичков направи 5 смени. Терена напуснаха вратарят Пиргов, Георги Миланов, Йеленкович, Ваюши и Светослав Тодоров, а на тяхно място се появиха Александров, Цветанов, Цветков, Смирнов и Христо Янев, който сложи капитанската лента. В течение на мача Камата промени целия си състав, като на пейката остана единствено Томислав Костадинов.

След подновяването на играта Литекс сякаш беше по-активният тим, но това не се материализира. В 56-ата минута гредата им попречи да обърнат мача.

Така се стигна до 65-ата минута, когато неприятен рикошет коства втори гол в пасив на „оранжевите”. Резервата Евгени Александров не се намеси добре при атака на Звезда. В опита си да избие той прати топката в тялото на Милунович и получи гол в своята врата.

До края вратарят на Звезда Байкович отчая ловчанлии със сигурните си изяви под рамката.

Третата контрола на Литекс в Турция е на 11 февруари. Съперник е руският елитен Кубан.
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига