ФАЛСТАРТ: Бразилия не успя да победи Коста Рика (ВИДЕО)

VAR отмени гол на Маркиньос, Селесао с много пропуски

Събиращият все повече критики отбор на Бразилия стартира с фалстарт участието си на Копа Америка. Селесао не успя да победи Коста Рика и завърши 0:0 първия си мач от група D, засилвайки още повече опасенията на феновете, че няма възможностите да спечели трофея. В интерес на истината играчите на Доривал Жуниор създадоха достатъчен брой положения, но ги пропуснаха, а веднъж и гредата помогна на съперника им.

Бразилия натисна още от самото начало, но първо Родриго пропусна добра възможност, а след това удар на Рафиня бе спасен от вратаря Патрик Секейра. В 30-ата минута гол на Маркиньос бе отменен след преглед с VAR заради засада. В края на първата част бразилците имаха претенции за дузпа за игра с ръка, но реферите не ги уважиха.

Късметът покри Коста Рика в 63-ата минута, когато шут от дистанция на Лукас Пакета срещна гредата. В заключителните минути Бруно Гимараеш на два пъти бе близо до попадение, но първо изстрелът му бе спасен от вратаря, а след това шутира неточно. И през второто полувреме бразилците поискаха дузпа, този път за падане на Родриго, но отново не получиха нищо.

В другия мач от група D Колумбия победи Парагвай с 2:1. Следващите двубои са на 29 юни Колумбия - Коста Рика (1,00 часа българско време) и Бразилия - Парагвай (4,00 часа).