2. Коментар
  3. България vs. Русия, или 3 години мъка

България vs. Русия, или 3 години мъка

Нашите с една победа и 6 загуби като гост на Сборная

Ако се вярва на статистика­та и медиите в Русия, то Бъл­гария ще има нов селекционер след визитата на Сборная този уикенд. Столът на Камило Пла­чи е силно разклатен, а колеги­те на север са убедени, че нови две загуби на трикольорите ще бутнат италианския спе­циалист още преди гостува­нията на САЩ след седмица. Съ­дейки по всичко това, то Пла­чи вече може да опакова багажа си и да мисли за своето бъ­деще, без да включва лъвовете в плановете си.

Сухите данни показват, че България няма големи шансове срещу Сборная днес и утре. По­следният ни успех срещу русна­ците датира от 2011 година, когато, водени от Радостин Стойчев и Матей Казийски, пе­челим с 3:1 гейма във Варна. То­гава Плачи е помощник-треньор, като именно той разузна­ва съперника. Впоследствие оба­че допускаме серия от 4 поред­ни поражения, като в последния случай италианецът вече е наче­ло на лъвовете на европейското първенство миналата година.

Що се отнася до мачовете в Русия, там положението е още по-тежко. Една победа срещу 6 загуби. Единственият успех ид­ва през 2009-а в Хабаровск. Той е извоюван отново благодарение на Казийски, подпомогнат дейно от настоящия мениджър Влади­мир Николов. Тимът пък е воден от Силвано Пранди, а Плачи от­ново е помощник. Следват и 3 поредни загуби, без да спечелим нито един гейм във въпросните мачове!

Не статистиката обаче е тази, която играе на полето. Което също не може да е добра новина за България. Защото според последните информа­ции днес в Сургут Андрей Воронкоб ще разчита на най-доб­рото, на което разполага. Това означава имена от ранга на Гранкин, Мусерски, Павлов, Апа-ликов... Срещу тях ще застане един обременен отбор, който в последно време не само че не играе добре, но и не показва онова желание и хъс, с което компенсираше на моменти лип­сата на качество.