Торино счупи каръка с победа срещу Лече

"Биковете" бяха в серия от пет последователни мача без успех

Торино се наложи над Лече с 1:0 на „Стадио Виа дел Маре“ в мач от 10-ия кръг в Серия А. Единственото попадение бе дело на Алесандро Бонджорно в 41-ата минута на двубоя.

С този успех Торино слага край на серията си от пет последователни мача без успех и се изкачва до 13-о място във временното класиране в Серия А с актив от 12 точки, докато Лече остава на 10-а позиция с 13 пункта.

Първата опасна възможност бе на сметката на домакините в 11-ата минута, когато Ламек Банда стреля директно от пряк свободен удар, но Ваня Милинкович-Савич отрази.

Банда имаше втора голяма възможност да изведе своя тим напред в резултата в 31-ата минута, когато се възползва от рикоширала топка в наказателното поле на Торино, но отново сръбският страж на гостите бе на висота.

С първата си опасна възможност Торино успя да излезе напред в резултата. В 41-ата минута Алесандро Бонджорно бе намерен от Самуеле Ричи в наказателното поле на Лече. Футболистът на Торино овладя топката и я прати в десния ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Владимиро Фалконе да отрази.

Лече продължи да натиска на старта на второто полувреме. В 50-ата минута Хамза Рафия намери Антонио Гало, чийто удар обаче не намери целта.

Валентино Лазаро стреля от границата на наказателното поле на домакините в 59-ата минута, но топката прелетя над напречната греда.