Жирона надделя над Лас Палмас и излезе втори в Ла Лига

Хитът в Ла Лига не допусна изненада

Отборът на Жирона продължи с впечатляващото си представяне в испанската Ла Лига през сезона, като се наложи с 2:0 при гостуването си на Лес Палмас.

Мачът започна по мното интригуващ начин, като Сандро Рамирес пропусна дузпа за домакините в осмата минута, а Артьом Довбик върна жеста с изпусната дузпа за гостите четвърт час по-късно, но Диего Лопес бе точен при добавката - 0:1.

Десетина минути след почивката Довбик се реваншира, като не се уплаши да поеме отговорността да бие втората отсъдена дузпа за тима му и този път вкара.

Със спечелените три точки тимът на Жирона поне временно излезе на второто място в класирането на Ла Лига, като изпревари с точка Барселона, макар че каталунците имат домакинство на Валенсия в понеделник.

Жирона вече си осигури място в Шампионската лига през следващия сезон, което е награда за страхотния сезон на тима. Лас Палмас остава на 13-а позиция в подреждането, но е далеч от зоната на изпадащите.