2. Интер
  3. Интер сгази опашкар, за да се качи на върха в Италия (ВИДЕО)

Интер сгази опашкар, за да се качи на върха в Италия (ВИДЕО)

Лаутаро вкара два гола и изпусна дузпа за "нерадзурите"

Интер попиля предпоследния Каляри с 4:0 на "Джузепе Меаца" в мач от 17-ия кръг на Серия "А". По този начин "нерадзурите" стъпиха на върха в класирането. Те изпревариха с точка градския си съпреник Милан, който в събота се издъни - 1:1 срещу Удинезе. Каляри остава без победа под ръководството на Валтер Мадзари.

Домакините контролираха събитията на терена от самото начало. Николо Барела пробва два удара, но и двата пъти прати топката над вратата. Дейола пък накара Ханданович да се намесва с удар от малък ъгъл. Шкриняр пробва да изненада Краньо с удар от дистанция, а опит на Алексис Санчес бе блокиран. Натискът на "нерадзурите" се увеличаваше и в 29-ата минута поведоха. Лаутаро засече с глава топката след ъглов удар и отбеляза деветия си гол в Серия А от началото на сезона.

След попадението доминацията на тима на Симоне Индзаги се увеличи и към края на полувремето пропусна четири възможности да увеличи преднината си. Първо Барела изведе Санчес, но Краньо излезе и успя да блокира удара. Секунди по-късно Дъмфрис проби отдясно и опита да намери Мартинес, но аржентинецът не успя да засече топката.

Защитата на Каляри за пореден път изпусна нападателите на съперника, а неумела намеса на Далберт изведе Дъмфрис сам срещу вратаря. Нидерландецът го заобиколи и Краньо го събори, което доведе до дузпа. От бялата точка обаче Лаутаро Мартинес не бе достатъчно убедителен и стражът изби, а след това реагира бързо, за да не позволи на Чалханоолу да се разпише при добавката. До края на полувремето остана време и за страхотно воле на Брозович. То реално не затрудни много вратаря, тъй като топката отиде право към ръцете му.

След почивката превъзходството на Интер беше още по-голямо и домакините бързо стигнаха до втори гол. В 50-ата минута блестящо след отиграване на Барела намери Алексис Санчес в наказателното поле, а чилиецът завърши по прекрасен начис с удар от въздуха. "Нерадзурите" продължиха да нападат и малко по-късно Краньо спаси вратата си, като спря Дъмфрис. След час игра пък Алексис имаше шанс за втори гол след подаване на Лаутаро. Вратарят на Каляри обаче отново се изяви отлично и отрази удара.

След втория гол Интер започна да се забавлява. В 66-ата минута страхотен удар на Чалханоолу направи резултата 3:0. Секунди по-късно Барела направи втората си асистенция, след като изведе Лаутаро. Аржентинецът овладя и прати топката покрай Краньо. Въпреки голямата преднина, тимът на Индзаги не спря до тук.

След асистенциите си Барела пробва да добави и гол на сметката си, но прекрасно спасяване на Краньо го отказа. Последва нова блестяща изява на вратаря, който спря Шкриняр. Малко преди Алексис Санчес прати топката в горната греда.

Интер постигна безпроблемна победа срещу Лече (ВИДЕО)

Грандът от Милано надви противника с 2:0