Лайпциг направи нова грешна стъпка в Бундеслигата (ВИДЕО)

"Биковете" не успяха да се справят срещу Аугсбург

РБ Лайпциг не успя да победи Аугсбург като гост в драматичен мач от 21-ия кръг на Бундеслигата, завършил 2:2. С това равенство „биковете“ събраха 57 точки в актива си на 5-ото място, докато баварците са 11-и с 23 точки.

Десет минути преди края на първата част домакините поведоха в резултата. След рикошет, топката стигна до Филип Титц, който бе точно извън наказателното поле, но не се поколеба да стреля и прати топката неспасяемо в мрежата на Петер Гулачи.

Гостите от Източна Германия обаче изравниха още в 39-ата минута. Давид Раум центрира перфектно от левия фланг и качи топката на главата на Луис Опенда, който отблизо вкара изравнително попадение.

Обратът на „WWK Arena“ бе факт в 52-ата минута, когато Дани Олмо центрира в наказателното поле и там Бенямин Шешко с глава заби топката в мрежата на Фин Дамен.

Пет минути след това гол на Дани Олмо не бе зачетен заради засада.

След час игра Аугсбург матира защитата на „биковете“. Кристиян Якич комбинира с Ермедин Демирович. Той направи мощен пробив в наказателното поле и прати топката в лявата част на вратата, карайки Гулачи да вади топката за втори път от мрежата си.

Малко преди края на редовното време РБ Лайпциг получи дузпа за нарушение на вратаря Фин Дамен срещу Мохамед Симакан.

Зад топката застана Опенда, но ударът му в 81-ата минута бе спасен от Дамен, който се реваншира по най-добрия начин за нарушението за дузпата.

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)