Лайпциг надделя над Хайденхайм и запази мястото си в Топ 4 (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха с 2:1

РБ Лайпциг се наложи над Хайденхайм с 2:1 като гост на „Фойт Арена“ в мач от 30-ия кръг в Бундеслигата. Бенямин Шешко даде аванс на „червените бикове“ в 42-рата минута, но новакът в групата изравни в 69-ата минута чрез Никола Доведан. Голмайсторът на РБ Лайпциг Лоис Опенда пък донесе победата на своя тим с гола си в 85-ата минута на срещата.

След този успех РБ Лайпциг остава на 4-то място с 59 точки в актива си, докато Хайденхайм е на 10-та позиция с 34 точки.

Двубоят започна на ниско темпо, като в първия четвърт час чистите положения пред врати липсваха.

Първата по-опасна ситуация се разви пред вратата на Петер Гулачи в 29-ата минута, когато след центриране в наказателното поле Тин Клайндинст отправи удар с глава, но унгарският вратар на гостите успя да отрази.

Все пак РБ Лайпциг успя да излезе напред в резултата в 42-рата минута, когато Бенямин Шешко бе на правилното място в точния момент, за да се възползва от рикошет в наказателното поле на Хайденхайм, за да прати топката в мрежата.

РБ Лайпциг продължи да бъде по-активният от двата тима на старта на второто полувреме. Лоис Опенда получи диагонално подаване в 58-ата минута и шутира от близка дистанция, но Кевин Мюлер съумя да отрази.

В 67-ата минута Шешко можеше да покачи аванса на своя тим, но ударът му премина покрай левия страничен стълб на вратата на Хайденхайм.

Домакините успяха да възстановят паритета в резултата в 69-ата минута, когато Ян Шопнер центрира от статично положение в наказателното поле на РБ Лайпциг, където Никола Довеан засече с глава и рреализира.

Шави Симонс комбинира с Опенда, който стреля от чиста позиция в 72-рата минута, но не успя да намери очертанията на вратата, пазена от Кевин Мюлер.

След центриране в наказателното поле на гостите в 78-ата минута, Клайндинст се извиси над всички и отправи удар с глава, но Гулачи показа изумителен рефлекс и успя да отрази удара на нападателя на Хайденхайм.

Все пак РБ Лайпциг отново поведе в 85-ата минута, когато Мохамед Симакан центрира в наказателното поле, където Опенда от близко разстояние опъна мрежата зад Кевин Мюлер, с което донесе и успеха на своя тим.