2. - Франция
  3. ПСЖ прекрати приказката на Кевили и се класира на финал за Купата

ПСЖ прекрати приказката на Кевили и се класира на финал за Купата

Аматьорите загубиха с 0:1 от ПСЖ пред 21 хиляди привърженици

ПСЖ победи аматьорския тим Кевили с 1:0 в полуфинален двубой за Купата на Франция. Парижани се класираха за финала на турнира, в който ще се изправят срещу Монако на 1 май. Тимът от княжеството на свой ред вчера отстрани Ланс с 1:0 след продължения.

Турският нападател на ПСЖ Мевлут Ердинч отбеляза единствения гол в срещата с глава в 53-ата минута, с което сложи край на забележителния поход на непретенциозния четвъртодивизионен отбор от предградията на Руан.

Срещата се игра в Каен на 120 км от стадиона на Кевили, който не успя да покрие изискванията за сигурност. В пореден мач ПСЖ игра без подкрепата на собствената си публика, докато 21 хиляди облечени в „жълто-черно” викаха за своите любимци. Мнозина привърженици на Кевили бяха до такава степен убедени в успеха на своя тим, че дори бяха закупили билети за финала на „Стад дьо Франс”.

В историята си Кевили е губил на финала за Купата срещу Олимпик Марсилия през 1927 г. и един полуфинал срещу Бордо през 1968 г. По пътя си тимът отстрани елитните Булон и Рен. ПСЖ е седемкратен победител в турнира.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения