2. Формула 1
  3. Верстапен най-бърз на първата тренировка в Катар

Верстапен най-бърз на първата тренировка в Катар

Карлос Сайнс от Ферари даде второ време

Макс Верстапен беше най-бърз в първата свободна тренировка преди Гран при на Катар във Формула 1. Пилотът на Ред Бул направи най-добра обиколка на пистата "Лосаил", дълга 5.418 километра, за 1:27.428 минути.

Нидерландецът изпревари с 0.334 секунди Карлос Сайнс от Ферари, който е на втората позиция. Трети се нареди другият състезател на "черните кончета" Шарл Льоклер. Той изостана на 0.481 секунди след лидера.

Съотборникът на Макс Верстарен в Ред Бул - Серхио Перес, който единствен има математически шансове да измести нидерландеца от първото място в генералното класиране, остана пети на пистата в Катар, след като беше изпреварен от бившия световен шампион Фернандо Алонсо от тима на Астън Мартин.

По-късно днес е квалификацията за място за Гран при на Катар. В събота Макс Верстапен може да си осигури трета поредна титла във Формула 1, ако завърши в топ 6 на спринтовото състезание, което ще има собствена квалификационна сесия същия ден.

Ферари се цели в титлата при конструкторите

Титлата при конструкторите във Формула 1 е оптимистична цел за отбора на Ферари, заяви победителят от Гран при на САЩ Шарл Льоклер

Двойна победа за Ферари във Формула 1, Льоклер ликува в САЩ (ВИДЕО)

Световният шампион спечели спринтотово състезание в Тексас

Макс Верстапен спечели спринта в Тексас и дръпна на Норис (ВИДЕО)

Нидерландецът нямаше проблеми да затвори най-бързо 19-те обиколки в Остин

Верстапен спечели квалификацията за спринтовото състезание в Тексас

Втори остана Джордж Ръсел

Пилотите на Ферари над всички в Гран при на САЩ (ВИДЕО)

Карлос Сайнс спечели първата свободна тренировка, следван от Льоклер

ОФИЦИАЛНО: ФИА нареди на Ред Бул да промени автомобила си

Световните шампиони са използвали нерегламентирано устройство за промяна на височината на болидите