3. Защитник на Арсенал: Имаше дузпа за Ливърпул

Защитник на Арсенал: Имаше дузпа за Ливърпул

Бранителят на Арсенал Уилям Салиба призна, че съдията на мача с Ливърпул (1:1) съдията Крис Кавана и ВАР асистентите са подминали дузпа срещу неговия тим.

Мачът бе директна битка за първото място в класирането на Премиър лийг. Този резултат позволи на артилеристите да запазят водачеството си в подреждането, макар че мърсисайдци бяха доста по-активни през голяма част от двубоя.

В ситуация преди почивката капитанът на гостите Мартин Йодегор очевидно игра с ръка в наказателното поле и дори пресече топка, която отиваше в краката на Мохамед Салах. Изненадващо съдията Крис Кавана подмина положението, нямаше реакция и след видео преглежданията.

В интервю след срещата Уилям Салиба от Арсенал бе помолен да коментира положението.

“Да, разбира се. Това беше дузпа, но аз не съм съдията и те трябва станалото,” заяви Салиба.

Това е поредна сериозна грешка на ВАР от началото на сезона, а Ливърпул за втори път може да се чувства ощетен в дерби, след като ВАР скандал се разпали и след мача му с Тотнъм.