3. Ювентус стигна само до 1:1 с Нант в Торино (ВИДЕО)

Ювентус стигна само до 1:1 с Нант в Торино (ВИДЕО)

Киеза, Ди Мария и Влахович не бяха достатъчни на "старата госпожа"

Ювентус не успя да започне с победа участието си в Лига Европа тази пролет и стигна само до 1:1 срещу Нант при домакинството си от плейофите на турнира.

Първото по-интересно положение в срещата бе още във втората минута, когато Анхел Ди Мария бе оставен непокрит, а аржентинецът си нагласи топката на левия крак и стреля, но ударът му бе спасен от Лафон.

В 13-а минута Федерико Киеза получи превъзходно подаване в наказателното поле, а крилото отигра светкавично към Душан Влахович, който бе на чудесна позиция, за да стреля с десния крак и да открие резултата - 1:0 за Ювентус.

В следващите минути "Старата госпожа" владееше топката и търсеше празни пространства в противниковата защита, докато Нант бе по-прибран в собствената си половина, дебнейки на контраатака. В 28-а минута Анхел Ди Мария получи топката и напредна с нея, като накрая реши да изпробва късмета си от разстояние, а бомбеният му шут бе отразен от Лафон, който спаси атрактивно.

В добавеното време на първата част Леандро Паредес се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар, като полузащитникът стреля директно във вратата, опитвайки да изненада вратаря, но стражът на Рен отново бе на висота и успя да спаси. Това бе и всичко за първото полувреме.

През първите десет минути от второто полувреме чистите голови положения отсъстваха, а двата отбора предимно влизаха в здрави единоборства, при които никой не искаше да отстъпи. В 60-а минута Нант организира прекрасна контраатака, при която Сантонз отклони към Мустафа Мохамед, а нападателят не се поколеба с едно докосване да намери Людовик Блас, който с мощен удар не остави никакви шансове на Войчех Шчесни да се намеси - 1:1.

В ответната атака Душан Влахович бе на страхотна позиция пред наказателното поле и се чудеше какво да направи с топката, преди да я чукне към Федерико Киеза, а последният стреля с изключителна сила, но в напречната греда, а после кълбото се отклони и от левия страничен стълб, но не премина голлинията. Какъв късмет за Нант!

В 66-а минута Анхел Ди Мария изпълни ъглов удар, при който завъртя топката с левия си крак директно във вратата на Нант, но тя отново се отклони от напречната греда.

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)