3. Юве завърши сезона с хикс срещу Верона (ВИДЕО)

Юве завърши сезона с хикс срещу Верона (ВИДЕО)

Лука Тони на върха при голмайсторите с 22-о попадение, Тевес изпусна дузпа

Верона и Ювентус завършиха при резултат 2:2 последния си двубой за сезона в Серия „А”. „Бианконерите” стигнаха първи до попадение в 42-ата минута след феноменален удар на Перейра. Лука Тони върна равенството след почивката, записвайки своето попадение номер 22 от началото на сезона и с два гола пред прекия си конкурент за голмайстор в Италия - Мауро Икарди (Интер). Йоренте изведе отново напред Юве в 57-ата, а Тевес пропусна да отбележи от дузпа в 88-ата. Симоне Пепе бе изгонен в добавеното време, а крайният резултат оформи Талеб в третата минута на продължението.

Седмица преди финала на Шампионска лига в състава на „бианконерите” не попаднаха Артуро Видал, Джорджо Киелини, Алваро Мората  и възстановяващият се от контузия Андреа Бардзали.

Голмайсторът на Верона Лука Тони можеше да запише 22-и гол в сметката си за сезона в петата минута, но Буфон успя да парира удара му от малка дистанция.

Последваха пропуски на Тевес и Погба, както и на Маркизио, който не насочи точно кълбото от около 10-ина метра.

Хуанито Талеб стреля с глава неточно, а няколко минути по-късно пусна технично с петичка към Халфредсон, който намери във вратарското поле Лука Тони, но ветеранът не съумя да отбележи.

В 34-ата пас на Маркизио намери Йоренте и испанецът шутира в движение, но топката срещна гредата.

Три минути преди края на първата част Роберто Перейра смълча трибуните на „Маркантонио Бентегоди” с брилянтен далечен удар, който намери горния ляв ъгъл на вратата пазена от Рафаел.

Верона започна ударно втората част и три минути след подновяване на играта домакините стигнаха до изравняване след гол на Лука Тони, с което нападателят вече има в сметката си 22 попадения, с две повече от Мауро Икарди от Интер.

В 57-ата центриране на Пирло бе отклонено от  Симоне Падоин към Йоренте, който от близо не сгреши за 2:1.

В 88-ата Йоренте бе съборен от Рафаел Маркес в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Карлос Тевес изпълни наказателния удар, но бразилският страж на вратата на домакините успя да спаси и запази резултата непроменен.

В добавеното време на двубоя резервата Симоне Пепе бе изгонен с директен червен картон, а секунди по-късно дойде нов удар за шампиона на Италия, след като Хуанито Гомес Талеб изпълни отлично пряк свободен удар и върна равенството, което се запази до края на срещата.