3. Юве смълча „Сантяго Бернабеу” и ще играе финал с Барселона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве смълча „Сантяго Бернабеу” и ще играе финал с Барселона (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионът на Италия стигна до равен 1:1, Алваро Мората отново срази Реал

Ювентус е вторият финалист в най-престижния европейски клубен турнир Шампионска лига. Шампионът на Италия детронира 10-кратния носител на трофея и защитаващ титлата си Реал (Мадрид). Двубоят на препълнения до краен предел стадион „Сантяго Бернабеу” завърши при равенство 1:1 и с общ резултат 3:2 Юве ще пътува до Берлин, където ще се изправи срещу Барселона. Двубоят ще се проведе на 6-и юни в Берлин.

До момента двата отбора са се срещали общо осем пъти на европейската сцена,  но за първи път това ще стане на финал.

Така, след 12 години „черно-белите” отново са на финал в Шампионската лига. Това е шести финал за Ювентус, който за последно стана европейски шампион през 1996 г., когато начело на отбора бе Марчело Липи.

Освен това Реал не успя за осми път да стигне до финала, след като е загубил първия полуфинален двубой. Запази се и друга традиция - настоящият шампион не успява да защити титлата си.

Голмайстор за Реал стана Кристиано Роналдо, който бе точен от дузпа през първото полувреме. Това бе негов 77-и гол в турнира и така изравни по този показател Лионел Меси. Юношата на мадридчани Алваро Мората отново се разписа срещу родния си клуб. Големият длъжник за „белия балет” тази вечер бе полузащитникът Гарет Бейл, който направи куп сериозни пропуски.

През по-голямата част от първото полувреме отборът на Реал владееше инициативата и контролираше хода на мача. Гостите от Торино се браниха геройски и разчитаха на бързи контри, които обаче на моменти трудно организираха.

Първото по-опасно положение бе именно в полза на домакините от Мадрид. Още в 1-ата минута Гарет Бейл отправи коварен удар с глава, но над горната греда. Марсело, след добър рейд, центрира към уелския национал. Малко след това Бензема преодоля със страхотен финт Лихщайнер в наказателното поле, озова на удобна позиция срещу Буфон, но шутира твърде неточно.

Натискът на Реал постепенно се усили. В 11-ата минута Роналдо изпълни силно пряк свободен удар, топката се чукна в гърба на Видал, който беше в стената, след което премина опасно близо от горната греда.

Въпреки видимо по-агресивната игра на домакините и пресата, която налагаха, шампионът на Италия търсеше своите шансове. Видал бе много близо до това да помрачи препълнения „Сантяго Бернабеу” с плътен удар по земя от границата на наказателното поле, но Касияс плонжира и успя да избие.

В 20-ата минута Бейл отправи бомба с левия крак от сериозна дистанция, но Буфон показа световната си класа.

Резултатът бе открит в 21-ата минута. Тогава Киелини фаулира Хамес Родригес в наказателното поле и съдията категорично посочи бялата точка. Футболистите на гостите наобиколиха Ериксон и му потърсиха обяснение. Кристиано Роналдо се нагърби с изпълнението – португалецът изпълни мощно в средата на вратата, без никакъв шанс за Буфон. Това бе негов 77-и гол в Шампионската лига. Освен това бе попадение номер 307 за португалеца с екипа на „белия балет” във всички надпревари и така се изравни с легендата Алфредо Ди Стефано. Първи е Раул с 323 гола.

Скоро след това „белият балет” бе много близо до втори гол. Реал проведе бързо контра при числено преимущество, Роналдо нахлу в наказателното поле, елиминира Лихщайнер и се озова очи в очи с Буфон, но вместо да бие, реши да попадне към Бейл и пасът бе пресечен.

През второто полувреме бързото темпо и атрактивността в срещата се запазиха. Нещо повече – футболистите на Юве погледната по-смело към вратата на Касияс. В 51-ата минута Маркизио отправи бомбен удар от дистанция, топката обаче профуча покрай дясната греда.

В 58-ата минута „старата госпожа” избухна. Усилията и търпението на тима на треньора Алегри се увенчаха с успех. Погба намери с глава Алваро Мората в наказателното поле, който със силен удар не остави шансове на Касияс.

След това попадение имаше изведен период, в който Юве владееше повече топката, но Реал бързо се отърси и още по-настойчиво се впусна в атаки към Буфон. В 63-ата минута Бейл направи шокиращ пропуск. Уелсецът получи страхотен пас в наказателното поле и отправи силен удар, но топката прелетя покрай дясната греда. В 70-ата минута Маркизио също се отличи с фрапиращ пропуск – той бе изведен сам срещу вратаря, но Касияс запази хладнокръвие и спаси удара му.

До края на Бейл отново попадна в центъра на вниманието с няколко сериозни пропуска. Реал направи всичко по силите си, за да стигне до втори гол и да така прати мача в продължение. Гостите от Торино не се бяха затворили в половината си и също атакува и дори можеха да вкарат чрез Пол Погба, чийто мощен удар бе майсторски отразен от Касияс. В крайна сметка, Ювентус заслужено ликуваше след последния съдийски сигнал.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс