3. Юнайтед се класира за финал в турнира "Карлинг Къп" след 4:2 над Дарби, Бербатов не игра

Манчестър Юнайтед се класира за финал в турнира „Карлинг Къп”. Юнайтед разбиха Дарби Каунти на „Олд Трафорд” с 4:2 в полуфинална среща реванш от надпреварата и въпреки загубата от първия мач с 0:1, ще играят в спора за трофея след общ резултат 4:3.

Манчестър Юнайтед се класира за финал в турнира „Карлинг Къп”. Юнайтед разбиха Дарби Каунти на „Олд Трафорд” с 4:2 в полуфинална среща реванш от надпреварата и въпреки загубата от първия мач с 0:1, ще играят в спора за трофея след общ резултат 4:3. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов получи почивка от Сър Алекс Фъргюсън и не попадна в групата за двубоя. През миналия сезон Берба вдигна трофея с екипа на Тотнъм, а през тази година може да дублира постижението си, този път като играч на Манчестър Юнайтед.

Домакините упражниха натиск още в началото на срещата и след 16 минути игра „червените дяволи” заличиха пасива си от първата среща. Португалското крило Нани нахлу от ляво и с удар от около 30 метра прониза Керъл за 1:0. Само 6 минути по-късно Дани Уелбек подаде към Джон О’Шей в наказателното поле и той реализира за втори гол в полза на Юнайтед. Резултатът стана класически в 34-ата минута, когато аржентинецът Карлос Тевес се възползва от подаване на Рафаел да Силва и с глава направи 3:0.

През втората част Гигс и Нани продължиха да тормозят защитата на Дарби, а в игра се появи и футболист номер 1 за 2008 година Кристиано Роналдо. В 80-ата минута Грийн бе съборен в наказателното поле от Джони Еванс и реферът отсъди дузпа в полза на Дарби. Зад топката застана Барнс, който не остави шанс на Бен Фостър за 1:3. В 89-ата минута Тевес бе съборен от Керъл и Дийн отсъди втора дузпа, но този път за Юнайтед. Роналдо не се поколеба и отбеляза за 4:1. Гостите не се отказаха и стигнаха до нов гол. Автор на попадението отново бе Барнс, но този път той разстреля Фостър след много добро изпълнение на пряк свободен удар. Двубоят завърши при резултат 4:2 и Юнайтед ще спори за трофея на стадион „Уембли” срещу победителя от двубоя между миналогодишния победител Тотнъм и изненадата Бърнли.

Манчестър Юнайтед – Дарби Каунти 4:2 (4:3 общ резултат от двете срещи)

(1:0) Нани 16’
(2:0) О’Шей 22’
(3:0) Тевес (34’)
(3:1) Барнс дузпа (80’)
(4:1) Роналдо дузпа(89’)
(4:2) Барнс (90’)

Манчестър Юнайтед: Фостър; Рафаел (42’ Флетчър), Невил (67’ Честър), Еванс, О’Шей; Нани, Андерсон, Гибсън, Гигс (58’ Роналдо); Тевес, Уелбек.

Дарби: Керъл; Конъли, Албрехсен, Тод (62’ Баразайт), Стюърт; Тийл, Грийн, Едисън, Дейвис (46’ Савидж); Хълс, Комънс (68’ Барнс).

Жълти картони: Рафаел, Флетчър (Юнайтед), Едисън, Грийн, Керъл (Дарби)