3. Юнайтед отново би Малайзия ХI, Оуен отново се разписа

Юнайтед отново би Малайзия ХI, Оуен отново се разписа

Бербатов се появи в игра в 61-ата минута и имаше шанс да се разпише

Английският шампион Манчестър Юнайтед победи сборен отбор на Малайзия с 2:0 във втората контролната среща между двата тима от азиатското турне на "червените дяволи". Отново 100 000 зрители на "Букит Джалил" в столицата Куала Лумпур гледаха на живо "червените дяволи" и техния успех. Попаденията в мача реализираха Федерико Македа в 11-ата и Майкъл Оуен в 13-ата минута, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който бе оставен на резервната скамейка, се появи на терена в 61-ата минута, заменяйки Оуен. Бербо се отличи с няколко добри отигравания и имаше шанс да се разпише, но ударът му с глава бе спасен от вратаря на домакините.

Първият гол в срещата падна в 11-ата минута, когато Фабио центрира отляво, защитата на Малайзия не успя да изчисти топката, тя попадна във Флетчър, който намери непокрития Македа,  за когото не бе проблем да открие резултата. Само 2 минути по-късно Юнайтед вече водеше с 2:0.

Тошич центрира опасно в наказателното поле, последва разбъркване, при което Оуен се оказа най-съобразителен и отблизо направи 2:0. Това бе втори гол в 2 мача за английския нападател, който премина в Юнайтед преди по-малко от месец от Нюкасъл. В 33-ата легендата на Ливърпул бе близо до втория си гол в мача, но топката срещна гредата след негов удар.

Втората част започна равностойно с атаки към двете врати. В 61-ата минута на терена се появи и капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов, който замени един от голмайсторите – Майкъл Оуен. Пет минути по-късно пък Уейн Рууни смени италианеца Федерико Македа и Юнайтед заигра с титулярното си нападение. Още с първото си докосване Рууни бе близо до гола, но шутът му не намери целта.

В 73-ата минута Нани центрира отлично към Бербатов, който стреля с глава, но не затрудни вратаря на Малайзия XI. В края на срещата отборът на Малайзия можеше да отбележе почетен гол, но Кушчак се намеси подобаващо.