Във Франция: Марсилия обърна Спортинг до 4:1 (ВИДЕО)

Мачът закъсня заради задръстване, изгониха вратаря на гостите още в 23-ата минута

Олимпик Марсилия постигна първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Френският тим обърна у дома Спортинг (Лисабон) до 4:1 в скандален мач, играл се пред празни трибуни заради наказание и започнал с почти 20-минутно закъснение, след като клубният автобус на гостите попадна в задръстване.

Те останаха с човек по-малко още в 23-ата минута, когато вратарят Антонио Адан бе изгонен, макар да откриха още в 1-ата чрез Тринкао.

В 13-ата обаче Алексис Санчес изравни, а 3 по-късно Амин Арит направи обрата пълен. След още 12 именно Арит асистира на Леонардо Балерди и той се разписа за 3:1 в 28-ата минута, а крайния резултат оформи защитникът Шансел Мбемба в 84-ата.

Въпреки успеха си, отборът на Марсилия остава последен в класирането на групата с 3 точки, с колкото Айнтрахт и Тотнъм преди мача помежду си днес, докато Спортинг има 6 в своя актив.

На „Велодром“ тимът поведе със скоростно попадение още в първата минута на срещата. Франсиско Тринкао преодоля защитата на френския тим и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините за 1:0 в полза на лисабонци.

Мароканският полузащитник на Олимпик Марсилия Амин Арит получи удобен пас в петата минута и стреля, но не успя да отбележи. Малко по-късно Педро Гонсалвеш стреля опасно към вратата на домакините, но Пау Лопес реагира навреме.

Алексис Санчес вкара изравнителното попадение за 1:1 в 13-ата минута на двубоя, реалидирайки от близко разстояние след грешка на вратаря на Спортинг. Пак Санчес вкара топката във вратата на съперника три минути по-късно, но попадението не бе зачетено заради засада.

Амин Арит бе точен в 16-ата минута, пращайки с глава топката в мрежата на гостите от Португалия за 2:1. Тимът на Спортинг остана с човек по-малко в 23-ата минута, когато вратарят Антонио Адан Гаридо получи директен червен картон за нарушение.

Третият гол за Олимпик Марсилия бе дело на Леонардо Балерди в 28-ата минута. Аржентинецът надскочи бранителите на Спортинг след ъглов удар, изпълнен от Арит и се разписа за 3:1. Балерди пропусна още една възможност за домакините в 44-ата минута.

Сотирис Александропулос завърши добра атака за Спортинг в 51-ата минута, но стреля вдясно от вратата на състава от Марсилия. В 68-ата Матео Гендузи пък пропусна отличен шанс за домакините. Португалецът Нуно Тавареш също можеше да отбележи четвърти гол за Олимпик Марсилия, но стреля вляво от вратата.

В 84-ата минута обаче Шансел Мбемба не сгреши и реализира за 4:1 в полза на домакините, оформяйки крайния резултат в двубоя.