3. В Лондон: Тотнъм наказа разпилян Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

В Лондон: Тотнъм наказа разпилян Манчестър Юнайтед (ВИДЕО)

„Шпорите“ с първа победа без Кейн – 2:0, удариха и 2 греди

Тотнъм постигна ценна домакинска победа над Манчестър Юнайтед с 2:0 в мач от втория кръг на английската Висша лига.

Дебютният успех на новия треньор Ангелос Постекоглу дойде в първото домакинство за сезона, след равенството 2:2 при визитата на Брентфорд.

„Шпорите“ вкараха в началото и в края на редовното време от втората част като първо в 49-ата Папе Сар откри, а в 83-ата Лисандро Мартинес си вкара автогол за крайното 2:0.

Манчестър Юнайтед отново разочарова с играта си, след като не убеди и при успеха с 1:0 вкъщи над Уулвърхемптън на старта.

Пропуски направиха Маркъс Рашфорд и Бруно Фернандеш, Алехандро Гарначо удари гредата, но пък на 2 пъти рамката на вратата помогна и на новия им страж Андре Онана.

Мениджърът им Ерик тен Хаг не направи нито една промяна от първия мач, спечелен трудно у дома с 1:0 срещу Уулвърхемптън, но възпитаниците му започнаха по-добре срещата.

В 12-ата минута Маркъс Рашфорд обаче пропусна от отлична позиция с глава, докато в 26-ата претенции за игра с ръка след изстрел на Алехандро Гарначо останаха неуважени.

Тотнъм отговори с няколко контраатаки и удар в ръцете на вратаря Онана, а междувременно и капитанът на „червените дяволи“ Бруно Фернандеш направи фрапантен пропуск.

В 37-ата минута той бе изведен отлично сам срещу стража на домакините, но не можа да улучи вратата с глава.

Късметът обаче бе на страната на Юнайтед в 40-ата минута, когато в рамките на една атака Тотнъм удари 2 греди.

Първо Педро Поро разтресе напречната, а при последвалото продължение на нападението Папе Сар опита центриране, което рикошира в крака на Люк Шоу и се удари в страничния стълб.

Така почивката дойде при нулево реми, ала скоро след нея Тотнъм нанесе своя удар. Само 4 минути след подновяването на играта именно Сар бе оставен непокрит на далечната греда след едно центриране и отблизо вкара дебютния си гол с екипа на „шпорите“  за 1:0.

Попадението определено смути гостите и тяхната халфова линия сякаш изчезна от терена. Атаките на лондончани следваха една след друга и само късметът, както и няколко важни намеси на Онана, попречиха резултатът да бъде удвоен.

Впоследствие Тотнъм се прибра в своята половина и на практика не позволи на гостите да стигнат до чиста ситуация, а в последните минути нанесе решителния си втори удар.

В 83-ата резервата Иван Перишич опита центриране, което мина между краката на появилия се през втората част Диого Дало и друга резерва - Бен Дейвис, опита да я насочи към вратата.

Той не можа да улучи добре топката, но опитващият се да я изчисти зад него Лисандро Мартинес я прати в собствената си врата и Тотнъм поведе с 2:0.

До края повече попадения не паднаха и така „шпорите“ постигнаха първата си победа след раздялата със своя голмайстор Хари Кейн, като вече имат 4 точки, докато Юнайтед остава с 2 в своя актив и сериозни проблеми в игрови план.

Тотнъм – Манчестър Юнайтед 2:0
1:0 Папе Сар (49)
2:0 Лисандро Мартинес (83, авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ТОТНЪМ: Викарио, Удоджи, Ромеро, Ван де Вен, Поро, Бисума, Сар, Кулушевски, Мадисън, Сон, Ричарлисон;

Треньор: Ангелос Постекоглу;

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Онана, Уан-Бисака, Варан, Мартинес, Шоу, Каземиро, Маунт, Фернандеш, Гарначо, Антони, Рашфорд;

Треньор: Ерик тен Хаг;

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1