Торино надви Лече в изключително изнервен двубой (ВИДЕО)

Бой между футболисти и треньори беляза срещата

Торино се наложи над Лече с 2:0 като гост на „Стадио Виа дел Маре“ в двубой от 26-ия кръг в италианската Серия А, който бе белязан от грозни сцени в 33-ата минута, когато множество футболисти и хора от щабовете на двата отбора се спречкаха край тъчлинията.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите от Торино. В 20-ата минута на срещата Алексей Миранчук центрира в наказателното поле на Лече, а там Стефан Синго засече топката във вратата, пазена от Владимиро Фалконе, за да изведе Торино напред в резултата.

Само три минути по-късно гостите достигнаха до второ попадение. Неманя Радонич комбинира с Антонио Санабрия, който с удар в долния ляв ъгъл удвои аванса на Торино.

След нарушение в 33-ата минута започнаха сблъсъци между футболисти на двата отбора, в които се включиха и двамата старши треньори на Лече и Торино. Ситуацията бе решена от главният арбитър с три жълти и два червена картони. Двамата провокатори на неспортсменските сцени – Иван Илич и Габриел Стрефеца, получиха по жълт картон, както и Ваня Милинкович-Савич, който напусна голлинията си, за да въдворява ред. Двамата старши треньори Марко Барони и Иван Юрич бяха изгонени.

Лече, който вече изоставеше в резултата, бе по-активният от двата отбора през второто полувреме. В 57-ата минута Реми Удин бе намерен в наказателното поле на Торино и шутира, но ударът му бе блокиран от противников играч.

След този успех Торино се изкачи до 7-о място във временното класиране в Серия А с актив от 37 точки, докато Лече е 15-а позиция с 27 пункта.