Срам и позор! Нотингам срази безобразно слабия Ливърпул (ВИДЕО)

Новакът стигна до успех с 1:0

Новакът във Висшата лига – Нотингам Форест, нанесе трето поражение през сезона на Ливърпул, побеждавайки го с 1:0 в първи мач от 13-ия рунд на Висшата лига. Единственият гол на „Сити Граунд“ падна в 55-ата минута, когато бившият играч на Ливърпул – Тайво Ауоний, се разписа, за да направи разликата между двата отбора.

Генерално, гостите от Мърсисайд имаха сериозен превес при владеенето на топката в тази среща, но това не донесе абсолютно никакъв позитив за играчите, предвождани от Юрген Клоп, които разочароваха с играта си за пореден път през сезон 22/23.

Ливърпул пропусна възможността да генерира още точков актив и да се доближи до Топ 4, като тимът остана на седмата позиция с 16 точки, докато Нотингам вече не е последен, а 19-и с девет пункта.

Срещата на "Сити Граунд" започна интензивно и от двата отбора, но след първите пет минути нямаше опасности пред двете врати, пазени от Дийн Хендерсън и Алисон Бекер. В деветата минута пък топката беше доставена в наказателното поле на Нотингам за Фабио Карвальо. Младият португалец спря ефектно топката и я ритна с десния, но Хендерсън се справи. След корнера пък Йейтс изчисти в нов ъглов удар. След повторното изпълнение на корнера Роберто Фирмино се справи със собствената си опека и нанесе удар с глава, но прати топката встрани от домакинската врата - аут.

Форест разигра добре топката, след като отне топката в 19-ата минута в центъра на игрището. Домакините комбинираха, за да стигне топката до Айуони, който върна леко назад за Шейку Куяте. Ударът на халфа беше отразен от Алисон. В ответната атака удар на Салах беше блокиран след пас отляво от Къртис Джоунс. В 23-ата Фабио Карвальо стреля с глава след центриране от Харви Елиът, ала неточно.

След 30 минути игра Салах се освободи да отпарви удар и го стори, но той беше прекалено лесен за Хендерсън, който спаси. При ответното нападение Форест направи контраатака и с доза късмет топката попадна у Тайво Ауоний. Той сви вляво за Джеси Лингард, чийто изстрел беше отразен от Алисон Бекер. Осем преди края на първото полувреме Джеймс Милнър пласира изящно центриране за Ван Дайк. Нидерландецът беше в отлична позиция за удар, но понечи да сваля с глава към Фирмино, което не беше оптималната идея в тази ситуация и топката излезе навън.

В 52-ата минута Салах беше изключително непокрит при центрирана топка от фал и опита да я засече от въздуха, но доста нескопосано я прати встрани. Десет след подновяването на втората част Форест излезе напред в резултата след глупав фал на Джо Гомес. Защитникът задържа Ауоний, след като сбърка при нас и топката беше центрирана заучено вдясно за Стив Куук. Той пусна прострелно центриране в наказателното поле, а топката беше засечена и се отби в гредата на Алисон. След това тя се върна в бившия футболист на Ливърпул - Ауоний, който я прати във вратата на госта от Мърсисайд.
В 57-ата Милнър изведе Харви Елиът в наказателното поле на Нотингам, но ударът на младока беше отразен от Хендерсън. В 69-ата Форест направи нова контраакция, а Шейку Куяте подаде към Бренан Джонсън, който насочи топката към гостуващата врата, но Алисон реагира. Две след това Къртис Джоунс стреля силно към вратата на Форест, но Хендерсън се намеси.

Ливърпул продължи да доминира с владението на топката, но от тази доминация не извираше нищо интересно в офанзивен план. Нотингам пък се прибра дълбоко и не даваше възможност на футболистите на Клоп да отправят опасни шутове към тяхната врата. В 77-ата Куяте комбинира с Райън Йейтс, който стреля, а топката рикошира в крака на Ван Дайк, но стражът на Ливърпул спаси.

Пет преди края Андрю Робъртсън центрира в наказателното поле, а влезлият като резерва Александър-Арнолд изпревари Джеси Лингард и стреля с глава, но вратарят на Нотингам спаси. Миг след това Фабиньо сбърка в средата, а Лингард комбинира с Райън Йейтс, който излезе сам срещу Алисон, който отрази сигурен втори гол във вратата си.

В последната минута от редовното време Александър-Арнолд центрира от свободен удар за Върджил ван Дайк, който потърси пас от въздуха за Салах, а топката отиде навън. В 92-ата минута Ван Дайк нанесе удар след корнер, но Дийн Хендерсън направи феноменално спасяване с една ръка, за да спре нидерландеца да реализира гол. В добавеното време и удар на Салах с глава беше спасен от стража на новака.