Щутгарт се справи с лекота срещу Вердер, Гираси вкара нов гол

Швабите спечелиха с 2:0 у дома

Щутгарт продължава да прави чудеса от началото на сезона в Германия и постигна трета поредна победа, надделявайки с 2:0 у дома срещу Вердер Бремен в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. С тази победа „швабите“ събраха 30 точки на третото място във временното класиране, докато бременските „музиканти“ са 13-и в таблицата с 11 точки в актива си.

На „MHPArena“ домакините имаха страхотен шанс в 17-ата минута, но Михаел Цетерер спаси удар на Валдемар Антон от дистанция. Топката обаче стигна до Дениз Ундав, който не се поколеба и отблизо прати топката в мрежата.

Четири минути след това гол на Серу Гираси не бе зачетен заради засада.

В 40-ата минута голаджията на Щутгарт получи топката от Силас Мвумпа, но ударът му мина покрай вратата.

Вратарят на гостите Цетенер направи страхотно спасяване при удар на Ундав.

След почивката Щутгарт остана по-активен, като с неточен удар в 52-ата минута се отчете Гираси.

Двадесет минути по-късно домакините получиха дузпа, след като Никлас Щарк фаулира Гираси в наказателното поле. Зад топката застана нападателят, който в 75-ата минута не сгреши и наниза своя гол №17 от началото на сезона в германското първенство.

След това попадение гостите от Бремен опитаха спорадичен натиск по посока вратата на Александър Нюбел, който обаче бе на ниво и в 88-ата минута спаси на два пъти удари на Йенс Стаге, за да гарантира успеха на Щутгарт.

Родри каза защо Сити стана шампион на Англия

Халфът на „гражданите“ иска златен дубъл

Драма: Юве се спаси от 0:3 с късни голове за 6-о поредно реми (ВИДЕО)

Болоня поведе с класика, но изпусна успеха

Шиърър: Белингам може да направи Англия европейски шампион

„Твърдо вярвам, че отборът никога не е имал по-сериозен шанс да вземе голям турнир“

Деклан Райс: Ще станем още по-добри