Шок за Ливърпул! Тотнъм удари по шампионските амбиции на "червените" (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха само 1:1

Ливърпул загуби 2 точки в борбата за титлата с Манчестър Сити, след като направи 1:1 при домакинството на Тотнъм. Лондончани дори поведоха в резултата, но не успяха да задържат преднината, но пък взеха точка. Хьон-Мин Сон вкара за Тотнъм в 56-ата минута, след перфектна атака, а Ливърпул изравни чрез Луис Диас 16 минути преди последния съдийски сигнал.

Така Тотнъм не загуби нито един от четирите си двубоя срещу кандидат-шампионите – две победи над Сити и две ремита срещу Ливърпул.

След 35 мача Ливърпул има 83 точки, колкото и Манчестър Сити, но след 34 мача.

Още в 7-ата минута на двубоя гостите от Тотнъм имаха шанс да отбележат. Родриго Бентакур пропиля добра възможност. Той стигна до отбита топка на границата на наказателното поле, шутира, но Алисон направи добро спасяване.

Само след още няколко минути игра Хари Кейн имаше добра възможност, но защитник блокира шута му.

В 32-ата минута се намеси и Уго Лорис. Той блокира удар с глава на Луис Диас, който се възползва от добро центриране в наказателното поле на Тотнъм.

Малко преди края на първото полувреме Дърджил Ван Дайк надскочи защитата на лондончани, стреля с глава, но топката попадна в напречната греда.

Тотнъм също създаде добра голова възможност в 43-ата минута. Тогава Пиер Хойберг стигна до точно подаване и опита да стреля от далечна дистанция, но топката се удари в гредата.

Второто полувреме започна с натиск на Ливърпул, но в 56-ата минута Тотнъм вкара страхотен гол.

Лондончани направиха уникална атака, при която Хери Кейн подаде към Реян Сесеньон, който с едно докосване пусна успореден пак съм Хьон-Мин Сон и той от няколко метра отбеляза попадението, с което Тотнъм поведе.

В следващите няколко минути Ливърпул блокира и това даде възможност на гостите да направят още няколко интересни атаки, които обаче не доведоха до ново попадение.

Ливърпул се съвзе и започна да изпраща все повече хора в половината на съперника.

В 64-ата минута Луис Диас овладя отскочилата топката и стреля, но шутът му бе блокиран.

В 74-ата минута все пак се стигна до изравняване. Луис Диас намери начин да шутира, топката направи лек рикошет във футболист на Тотнъм, заблуди Уго Лорис и влезе в мрежата – 1:1.

В 92-ата минута Бергвайн влезе опасно в наказателното поле на Ливърпул, но Върджил Ван Дайк успя да му отнеме топката преди да нанесе решаващ удар.

Въпреки натиска на Ливърпул, Тотнъм създаде няколко добри ситуации, след които можеше да стигне до победата.

В последното центриране в мача топката стигна до Луис Диас, който не успя да стреля и топката бе избита в ъглов удар. След корнера не се случи нищо съществено и резултатът остана 1:1.

Ювентус спечели Купата на Италия след "специалитета" на Алегри (ВИДЕО)

Традиционната победа с 1:0 короняса торинци срещу Аталанта

Юнайтед надви Нюкасъл и още вярва в Европа (ВИДЕО)

"Червените дяволи" победиха с 3:2 на "Олд Трафорд"

Челси е на точка от Европа след 2:1 над Брайтън (ВИДЕО)

Лондончани са напът да спасят сезона си с място в Лигата на конференциите

Кадис още вярва в спасението след успех над Севиля (ВИДЕО)

Гуардиола вкара единствения гол на "Рамон Санчес Писхуан"

Десподов и ПАОК докосват титлата в Гърция (ВИДЕО)

Директор на Интер потвърди два трансфера

Дарио Бачин разкри, че Мехди Тареми и Пьотр Желински ще облекат екипа на новия шампион на Италия