3. Севиля се оттласна от дъното с важна победа над Кадис (ВИДЕО)

Севиля се оттласна от дъното с важна победа над Кадис (ВИДЕО)

Андалусийци вече са 13-ти с 31 точки

Севиля се наложи над Кадис с 2:0 като гост в двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Попаденията в срещата бяха дело на Лукас Окампос и Юсеф Ен Несири през второто полувреме. След този успех Севиля се изкачва до 13-о място с 31 точки, докато Кадис е на 16-а позиция с 28 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Кадис, чиито футболисти имаха претенции за дузпа в 4-ата минута, а след проверка с VAR главният рефер на двубоя не отсъди такава в полза на домакините.

До края на първото полувреме темпото беше ниско, а до чисто положение пред някоя от двете врати не се стигна.

В началото на второто полувреме Лукас Окампос тръгна на самостоятелен пробив и шутира от границата на наказателното поле, за да преодолее Давид Хил, с което да даде аванс на Севиля в 51-ата минута.

Футболистът на Кадис Фали навлезе в наказателното поле на Севиля в 62-рата минута и шутира, но топката рикошира в десния стълб на вратата, пазена от Марко Дмитрович.

Браян Хил комбинира с Юсеф Ен Несири, който показа страхотна съобразителност в наказателното поле на Кадис и прати топката за втори път в мрежата в 74-ата минута.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)