3. Реал Сосиедад показа на Лудогорец как се бие Валенсия (ВИДЕО)

Реал Сосиедад показа на Лудогорец как се бие Валенсия (ВИДЕО)

„Прилепите” паднаха с 0:1 преди реванша от ЛЕ срещу разградчани

Валенсия понесе загуба преди реванша от 1/8-финалната фаза на турнира Лига Европа срещу Лудогорец.

„Прилепите” отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Реал Сосиедад в мач от 28-ия кръг на испанската „Ла Лига” и така успехът им над българския шампион остана единствен в последните 5 двубоя.

Единственото попадение в дуела на „Аноета”, игран пред 23 845 зрители, реализира Агирече. 27-годишният нападател се разписа след пас на Хосе Анхел минута след изтичането на първия игрови час, а с гола си донесе трите точки на домакините.

Така Реал Сосиедад се върна на победния път, след две поредни загуби, а освен това събра 46 точки и се изкачи на пета позиция във временното класиране.

Валенсия остана с 10 по-малко в своя актив, на осмото място, преди в четвъртък да приеме Лудогорец на своя „Местая”. „Прилепите” си осигуриха комфортен аванс от 3:0 в първия мач, игран на националния стадион „Васил Левски”.