3. Рашфорд донесе много ценна победа за Юнайтед над Уест Хям (ВИДЕО)

Рашфорд донесе много ценна победа за Юнайтед над Уест Хям (ВИДЕО)

"Червените дяволи" са на крачка от топ 4

Манчестър Юнайтед постигна трудна победа в домакинството си на Уест Хем Юнайтед с минималното 1:0 в страхотен сблъсък от 14-ия кръг на английската Висша лига.

В началните минути чисти голови ситуации липсваха, но и двата отбора опитваха да организират атаки. При една от тях, в седмата минута, Кристиан Ериксен даде чудесен пас зад защитата на Уест Хем за Антъни Еланга, който влезе в наказателното поле, но под натиска на Курт Зума не успя да нанесе добър изстрел.

В 15-ата минута Кристиано Роналдо получи в половината на гостите и стреля от дистанция, но в ръцете на вратаря Лукаш Фабиански.

Секунди по-късно Маркъс Рашфорд пресече пас в половината на „чуковете“, напредна отляво на скорост, влезе в наказателното поле и шутира, но бе блокиран, а топката кацна от външната страна на мрежата и последва ъглов удар.

Малко след това Диого Далот центрира отдясно в пеналтерията, където Рашфорд се извиси и стреля с глава, но Фабиански беше на своето място и улови.

В следващите минути „чуковете“ изнесоха играта в по-предни позиции, но така и не стигаха до опасности пред вратата на Давид Де Хеа, който трябваше да се намесва единствено след удар на Джаред Боуен в наказателното поле на добра позиция, но впоследствие беше отсъдена и засада.

Така се стигна до 38-ата минута, когато Юнайтед поведе в резултата. Далот изпълни странично хвърляне отдясно по атаката за Ериксен, който направи двойно с Бруно Фернандеш и след това центрира перфектно в наказателното поле, а на далечната греда Тило Керер изпусна Рашфорд, който с глава заби топката във вратата на Фабиански – 1:0. Това бе и гол № това бе гол номер 100 за англичанина с "червените дяволи".

Шест минути след старта на второто полувреме Рашфорд получи дълъг пас на левия фланг, влезе навътре, финтира Керер и шутира силно към далечния ъгъл, но не придаде достатъчно фалц на топката и тя премина покрай лявата греда на Ареола.

В 62-ата минута Рашфорд получи в половината на „чуковете“ и изведе Роналдо в наказателното поле отляво, който стреля в близкия ъгъл, но неточно.

Последва добър период за лондончани, които на два пъти застрашиха вратата на „червените дяволи“.

Първо, в 68-ата минута Михаил Антонио отмъкна топката от Мартинес в половината на домакините, последва двойно между него и Томас Соучек, а след това кълбото попадна в Крейг Доусън, който шутира от дъгата пред наказателното поле, но встрани. Минута по-късно Саид Бенрама напредна в половината на Юнайтед и стреля точно, но Де Хеа улови.

Уест Хем натисна и се все по-често се задържаше в половината на своя домакин, като на няколко пъти се стигна до опасни центрирания и разбърквания в наказателното поле на „червените дяволи“.

На два пъти и Де Хеа се намеси блестящо, с което запази преднината на своя тим. В 82-ата минута Антонио задържа добре топката въпреки натиска от страна на Скот МакТоминей и стреля много силно от дистанция, но испанецът изби над гредата в корнер.

Минута след това Аарън Кресуел центрира в наказателното поле, където Курт Зума бе оставен съвсем сам на първа греда и нанесе изстрел с глава, но Де Хеа се разтегна максимално и отрази в нов корнер удара в десния му ъгъл.

Четири минути преди края на редовното време Ман Юнайтед удари греда. Бруно комбинира с МакТоминей пред наказателното поле, който центрира вътре, а там Фред беше оставен съвсем сам на точката за дузпа и нанесе удар с глава, но топката се отби от лявата греда на „замръзналия“ на място Ареола.