Олимпик Марсилия е еднолично трети след успех над Монпелие (ВИДЕО)

Момчетата на Игор Тудор са на 8 точки от лидера ПСЖ

Олимпик Марсилия постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на Монпелие в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Така отборът на Игор Тудор се настани удобно на третото място с 36 точки, на 4 зад втория Ланс и 8 от лидера Пари Сен Жермен. Монпелие е 14-и със 17.

Първата част бе равностойна с леко преимущество на Марсилия, но така и не паднаха попадения и завърши при нулево равенство.

Второто полувреме започна перфектно за гостите, които излязоха напред в резултата едва две минути след подновяването на играта. Точен бе Нуно Тавареш.

По-малко от четвърт част по-късно авансът на Марсилия бе удвоен, след като Максим Естев си отбеляза автогол.

Авторът на първото попадение Нуно Тавареш остави своя тим с човек по-малко в 87-ата минута, когато получи директен червен картон.

Три минути след това вратарят Пау Лопес извърши нарушение срещу Бени Макуна в наказателното поле и съдията Руди Буке посочи бялата точка. Теджи Савание върна гол за Монпелие, но той бе крайно недостатъчен.