3. ОБЗОР: Лацио и Виляреал са аут от Европа (ВИДЕО)

ОБЗОР: Лацио и Виляреал са аут от Европа (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и четвъртфиналистите в Лига на конференциите

Вече са известни всички победители в осминафиналите на футболния турнир Лига на конференциите.

Изненадите поднесоха АЗ Алкмаар и Андерлехт, отстранили съответно сочените за фаворити в сблъсъците Лацио и Виляреал.

Италианският Фиорентина пък победи Сиваспор с 4:1 като гост в Турция в реванш и също се класира за четвъртфиналите. След успех с 1:0 и в първата среща, тимът от Флоренция се класира за четвъртфиналите на надпреварата с общ резултат 5:1.

Като титуляр за домакините стартира бившия играч на ЦСКА Жорди Кайседо. Еквадорският нападател бе на терена до 66-ата минута.

Ердоган Йешилюрт даде аванс на Сиваспор в 35-ата минута, но в края на първата част Кабрал изравни. През второто полувреме Фиорентина показа класа и стигна до три безответни гола дело на Никола Миленкович, Гутас (авт.) и Кастровили. В 81-ата минута Арслан от Сиваспор получи директен червен картон.

Швейцарският Базел отстрани Слован (Братислава) след изпълнение на дузпи. И двата мача завършиха наравно по 2:2, а в продълженията в Словакия не се стигна до гол. Накрая дузпи трябваше да определят победителя и там гостите бяха по-точни и ликува след 4:1. Базел изоставаше с два гола в реванша в Братислава, но успя да изравни в третата минута на добавеното време чрез Амдуни.

Полският Лех Познан победи с 3:0 като гост Юргорден (Швеция) и с общ резултат 5:0 намери място в следващата фаза.

РЕВАНШИ ОТ ОСМИНАФИНАЛИТЕ В ТУРНИРА ЛИГА НА КОНФЕРЕНЦИИТЕ:

Сиваспор (Турция) - ФИОРЕНТИНА (Италия) – 1:4 (0:1)

Юргорден (Швеция) – ЛЕХ ПОЗНАН (Полша) – 0:3 (0:2)

Слован Братислава (Словакия) - БАЗЕЛ (Швейцария) – 2:2 и 1:4 след дузпи  (2:2)

УЕСТ ХЕМ (Англия)  - АЕК Ларнака (Кипър) – 4:0 (2:0)

НИЦА (Франция)  - Шериф Тираспол (Молдова) – 3:1 (1:0)

АЗ АЛКМААР (Нидерландия)  - Лацио (Италия) – 2:1 (2:1)

Истанбул Башакшехир (Турция) – ГЕНТ (Белгия) – 1:4 (1:1)

Виляреал (Испания)  - АНДЕРЛЕХТ (Белгия) – 0:1 (1:1)

* С главни букви са отборите, които се класират за четвъртфиналите, а в скоби са резултатите от първите мачове.