ОБЗОР: Челси се издъни, Сити и Тотнъм вкараха по 5 (ВИДЕО)

Нотингам Форест превзе "Стамфорд Бридж", Холанд и Сон с хеттрици

Английският шампион Манчестър Сити продължава с перфектния си старт на сезона.

„Гражданите“ разбиха Фулъм с 5:1 и се утвърдиха на върха с пълен актив от 12 точки след 4 кръга.

Головата им машина Ерлинг Холанд отново блесна с хеттрик, макар че гостите от Лондон си тръгнаха с основателни претенции към съдийството на „Етихад“.

Тотнъм също вкара 5 гола, постигайки впечатляващ обрат до 5:2 при визитата си на Бърнли.

В него с 3 попадения се отчете Хюн Мин-Сон, за да съберат „шпорите“ 10 точки и да делят второто място с друг столичен тим – Уест Хем.

Междувременно Челси се издъни у дома, след като загуби с 0:1 от Нотингам Форест.

Единственото попадение в срещата падна в началото на втората част, а негов автор стана купеният това лято от Манчсетър Юнайтед нападател Антъни Еланга. "Сините" изиграха слаб мач и логично регистрираха втора загуба от началото на сезона. Възпитаниците на Маурисио Почетино създадоха малко чисти голови положения, като най-добрата възможност за гол пропусна Николас Джаксън. С успеха Нотингам събра 6 точки и заема 9-о място във временното класиране, докато сините са с две по-малко.

С пълен актив от 12 пък са шампионите, водени от мениджъра Пеп Гуардиола, които постигнаха нов клубен рекорд с 18-ия си последователен успех у дома. Гостите играха без Жоао Палиня, чийто трансфер в Байерн Мюнхен пропадна, а в 31-ата минута Хулиан Алварес откри резултата в полза на "небесносините", разписвайки се в трети пореден домакински двубой. Само две минути след това Тим Рийм изненадващо изравни, а Нейтън Аке върна аванса за Сити в петата минута на допълнителното време на първата част след центриране от ъглов удар на Фил Фоудън.

След почивката превъзходството на отбора от Манчестър беше огромно. С хеттрик се отличи звездата Ерлинг Холанд. Норвежкият национал беше точен в 58-ата, 70-ата минута от дузпа и в добавеното време, като преди това нямаше вкарано попадение у дома в последните четири мача на европейския клубен шампион. Манчестър Сити отправи общо 61 удара към вратата на столичани, които са с 4 точки на 13-та позиция до момента.

В друга среща от кръга Тотнъм постигна категорична победа с 5:2 като гост след обрат срещу новака в елита Бърнли. Лондончани изостанаха в резултата още в четвъртата минута след попадение на Лайл Фостър, но изравниха след малко повече от четвърт час игра чрез Хьон-мин Сон, който се разписа след добра комбинация с Манор Соломон.

Кристиан Ромеро изведе Тотнъм напред във втората минута на допълнителното време на първата част. Новото попълнение Джеймс Мадисън в 54-ата минута покачи резултата на 3:1, а кореецът Сон оформи хеттрика си с попадения в 63-ата и 66-ата минута след асистенции на Соломон и Педро Поро. Домакините върнаха един гол чрез Джош Браунхил дълбоко в добавеното време на двубоя.  Тотнъм е на втора позиция с 10 точки, докато Бърнли има четири поредни поражения на дъното в класирането.

Челси изненадващо загуби с 0:1 у дома срещу Нотингам Форест. Попадение на Антъни Еланга три минути след почивката осигури ценния успех в полза на гостите, които се намират на девето място в класирането 6 точки. След поредния си колеблив старт на кампанията "сините" са едва на 11-та позиция с две точки по-малко от днешния си противник.