ОБЗОР: Челси, Арсенал и Ливърпул на осминафинал за Купата на лигата (ВИДЕО)

Вижте всички резултати

В сряда вечер станаха известни и последните 9 отбора, които ще участват в осминафиналите на турнира за Купата на лигата в Англия.

В голяма част от играните в сряда вечер срещи фаворитите взеха своето, но не липсваха и изненади.

Докато Арсенал, Ливърпул и Челси се класираха за следващата фаза, от надпреварата отпаднаха отбори като Астън Вила и Брайтън.

„Чайките“ загубиха от Челси на „Стамфорд Бридж“ с 0:1, а Вила падна вкъщи от Евертън с 1:2.

Най-изразителната победа за деня постигна Блекбърн, който разби гостуващия Кардиф с 5:2.

Междувременно Ливърпул постигна домакински обрат срещу изпадналия от Висшата лига през миналия сезон тим на Лестър.

Гостите откриха още в 3-ата минута на „Анфийлд“, но след паузата мърсисайдци взеха своето с 3 безответни попадения, дело на Коуди Гакпо (48), резервата Доминик Собослай (70) и на Диого Жота (89).

В същото време Челси взе глътка въздух с победа над играещия много силно от началото на кампанията тим на Брайтън. „Сините“ на Маурисио Почетино пречупиха своя гост в Лондон с попадение на новия си нападател Николас Джаксън (51) малко след почивката.

Арсенал пък вкара рано, още в 8-ата минута чрез Рийс Нелсън, но удържа до края аванса си и отстрани Брентфорд след 1:0 като гост, докато Астън Вила падна вкъщи от Евертън с 1:2.

Борнемут, Фулъм и Уест Хем също продължиха напред и очакват жребия за осминафиналите, който ще се тегли веднага след последния мач за деня между Нюкасъл и Манчестър Сити на „Сейнт Джеймсис Парк“, спечелен от домакините с 1:0.