3. ОБЗОР: Арсенал и Вила бутнаха Ливърпул от върха (ВИДЕО)

ОБЗОР: Арсенал и Вила бутнаха Ливърпул от върха (ВИДЕО)

Уест Хем с класика над Уулвс у дома

Арсенал и Астън Вила изпревариха досегашния лидер Ливърпул във временното класиране на английската Висша лига.

Двата отбора спечелиха срещите си от 17-ия кръг, налагайки се съответно над Брайтън с 2:0 и над Брентфорд с 2:1, за да изместят мърсисайдци на 3-о място преди дербито на „Анфийлд“ между Ливърпул и Манчестър Юнайтед.

Арсенал оглави таблицата с 39 точки, като надигра тотално гостуващия Брайтън и го надви с попадения на Габриел Жезус (53) и Кай Хаверц (87) след почивката.

Успехът на Астън Вила дойде далеч по-трудно, след обрат до 2:1 при визитата на Брентфорд. „Пчеличките“ поведоха точно преди паузата с гол на Люис-Потър, но в 71-ата останаха с човек по-малко заради червен картон на Бен Мий. Само 7 минути по-късно бирминагамци изравниха чрез Алекс Морено, а в 85-ата голмайсторът им Оли Уоктинс донесе успеха, оформяйки крайното 2:1. В края нервите взеха връх и в добавеното време Бубакар Камара от гостите също беше изгонен с директен червен картон.

След него Вила събра 38 точки, с 1 повече от Ливърпул, който е с мач по-малко, и с 1 по-малко от новия лидер Арсенал.

Уест Хем пък вече има 27 в своя актив, след като Мохамед Кудус вкара 2 пъти, а Джаред Боуен също се разписа като и трите асистенции бяха дело на Лукас Пакета.