3. ЖАЛКО! Карабах разгроми Лудогорец в продължението със 7:2 (ВИДЕО)

ЖАЛКО! Карабах разгроми Лудогорец в продължението със 7:2 (ВИДЕО)

Българският шампион продължава в Лига Европа

Лудогорец отново се прости с мечтата си да играе в групите на Шампионска лига. "Орлите" бяха разбити със 7:2 след продължения срещу Карабах в Разград. Така с общ резултат азерският шампион се класира напред с общ резултат 8:4 и ще играе срещу Динамо Загреб в следващия кръг.

"Орлите" ще играят плейоф за влизане в групите на Лига Европа срещу Петрокуб от Молдова, който победи уелсците от Дъ Ню Сейнтс с общ резултат 1:0.

Гостите от Азербайджан поведоха в седмата минута, но Лудогорец успя да обърне с попадения на Квадво Дуа в 13-ата и 23-ата минути. В края на първата част Карабах вкара нови две попадения чрез Ясин Бензиа и Патрик Андраде. Така се стигна до продължения, а в първото такова Байрамов се разписа за 2:4. В 111-ата минута Редон Джиджа отбеляза и пето попадение във вратата на Бонман, а секунди след това Патрик Андраде се разписа за 2:6. Две минути преди края Ясин Бензиа оформи крайното 2:7.

Карабах излезе напред с първата си възможност в мача. В 7-ата минута Оливие Вердон допусна груба грешка, топката се озова в Жуниньо, който излезе сам срещу вратаря Хендрик Бонман и с лекота го преодоля за 0:1.

Разградчани бързо се върнаха в двубоя. В 13-ата минута след центриране в наказателното поле Пьотровски продължи към Диниш Алмейда, който стреля в гредата, а след това Квадво Дуа намери целта с глава за 1:1.

В 21-ата минута след като преразгледа с помощта на ВАР ситуация в наказателното поле главният съдия Симоне Соза отсъди дузпа за Лудогорец за нарушение на вратаря на азерите срещу Руан Крус. С изпълнението се зае Квадво Дуа и не остави шанс на Бунтич да отрази изстрела му от бялата точка.

В 30-ата минута Гурбан Гурбанов трябваше да прави принудителна смяна, като Марко Вешович напусна терена, а на негово място влезе Матеус Силва. В 42-ата минута Бонман изби в ъглов удар изстрел на Леандро Андраде.

В 45-ата минута Карабах изравни от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Дерой Дуарте срещу Ясин Бензия. Потърпевшият застана зад топката и с безупречен удар вкара за 2:2.

В петата минута на добавеното време азербайджанците отново поведоха в резултата. Бензия овладя топката на гърди и върна към Патрик Андраде, а с помощта на рикошет бившият играч на Черно море матира Бонман.

След почивката Георги Дерменджиев пусна в игра Ивайло Чочев на мястото на Якуб Пьотровски. В 55-ата минута Сон шутира от пряк свободен удар над вратата.

В 71-ата минута Руан Крус се пребори за топката с Кевин Медина и се озова на стрелкова позиция, но прати топката покрай вратата. Седем минути след това Абдела Зубир след серия от финтове стреля към вратата, но за щастие на Бонман уцели напречната греда.

В началото на първото продължение Карабах имаше отлична възможност за гол. Бензиа получи топката в наказателното поле и нанесе удар, с който Бонман се справи и изби в корнер. Натискът на азерите продължи и логично се стигна до гол. Торал Байрамов получи подаване от Зубир и със страхотен удар в горния ляв ъгъл вкара за 2:4.

В 101-ата минута Рик Джонатан обстрелва азербайджанската врата, но прати топката над напречната греда. В 109-ата минута Антон Недялков изби топката малко пред голлинията след изстрел на Бензиа.

В 111-ата минута Бонман отрази изстрел на Редон Джиджа, но при добавката футболистът на Карабах намери целта - 2:5. Само секунди след това попадение Лудогорец сякаш се разпадна и Патрик Андраде успя да вкара второто си попадение в срещата - 2:6.

В 118-ата минута Жулио Ромао стреля от границата на наказателното поле, Бонман изби, но Ясин Бензиа отблизо вкара за 2:7.

Лудогорец - Карабах 2:7

Стартови състави:

Лудогорец: Бонман – Сон, Вердон, Алмейда, Недялков – Нареси, Пьотровски, Дуарте – Рик, Дуа, Руан Секо

Карабах: Бунтич, Яфаргулиев, Медина, Мустафадзе, Вешович – Янкович, Жулио Ромао – Бензия, Зубир, Патрик Андраде - Жуниньо

Атлетик Билбао надви Леганес в отложен мач от Ла Лига (ВИДЕО)