3. ЦСКА 1948 ГО НАПРАВИ! (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 ГО НАПРАВИ! (ВИДЕО)

"Червените" отстраниха Будучност след продължения

ЦСКА 1948 елиминира Будучност и си осигури място в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите след продължения и 1:1 на реванша. "Червените" бяха спечелили първия двубой в София с 1:0, но сега отстъпиха със същия резултат, за да дойде звездният миг на резервата Евгений Сердюк. Бившият нападател на Черно море вкара скъпоценното попадение за родния представител в Европа. След седмица тимът на Валентин Илиев ще се изправи срещу кипърския Пафос.

Първата наистина добра възможност дойде в 27-ата минута, когато Милан Вукотич стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на ЦСКА 1948 Петър Маринов ефектно изби в ъглов удар.

Минути по-късно Маринов впечатли с още една намеса, след която топката срещна и гредата, а авансът на "червените" от първия мач оцеля.

Втарата част започна с далеч по-агресивна игра на "червените" в офанзивен план. Талис стреля веднъж от границата на наказателното поле, но без успех, а минути по-късно бразилецът изпълни и фаул, който обаче срещна стената.

В 65-ата минута Будучност все пак заличи аванса на родния тим, след като Петър Маринов изби топката, която попадна на главата на Владимир Перишич и от няколко метра играчът на черногорците бе безкомпромисен.

Заключителните минути предложиха редица драматични ситуации. Първо Петър Маринов спаси ЦСКА 1948 от отпадане още в редовното време. Последва положение пред вратата на Миятович, който оцеля, след като удар от дистанция на Реян Даскалов срещна тялото на негов съотборник, след което топката мина на сантиметри от мрежата му. Така в крайна сметка двубоят влезе в продължения.

Там ЦСКА 1948 удари пръв, след като резервата Евгений Сердюк бе изведен зад отбраната на "сините", след което прокара топката покрай Миятович - 1:1.

През второто продължение гостите от София държаха съперника далеч от вратата на Маринов, за да дочакат последния съдийски сигнал и класирането за следващата фаза на турнира.

Стартови състави:

Будучност: 1. Милан Миятович, 3. Драган Гривич, 55. Аднан Ораховац, 5. Илия Сериков, 15. Огнен Гашевич -  30. Андрия Булатович, 10. Милан Вукотич, 14. Милош Брнович - 7. Игор Иванович, 11. Иван Булатович 18. Петар Грбич

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 19. Стив Фуртадо, 14. Теодор Иванов, 91. Райън Бидунга, 15. Симеон Василев - 22. Реян Даскалов, 28. Неделко Пишчевич - 9. Бирсент Карагарен, 7. Талис, 10. Радослав Кирилов – 40. Марио Илиевски