3. Много нерви, но без голове в дербито Лацио - Рома (ВИДЕО)

Много нерви, но без голове в дербито Лацио - Рома (ВИДЕО)

Римските отбори останаха далеч от топ 4

Дербито на Рим между Лацио и Рома, което бе от програмата на 12-ия кръг на Серия А, завърши без победител. Срещата на „Олимпико“ не предложи и голове, завършвайки 0:0 за пръв път от 15 април 2018 г. С това равенство „вълците“ излязоха на 7-ата позиция във временното класиране с 18 точки, докато „орлите“ имат точка по-малко на 10-ата позиция.

Началото на срещата във Вечния град по нищо не предвещаваше липсата на голове до края, тъй като още във втората минута Лацио, който бе символичен домакин, искаше дузпа, след като Чиро Имобиле се свлече в наказателното поле.

В 5-ата минута удар на Ромелу Лукаку, дошъл след центриране, мина над вратата.

В 12-ата минута Рик Кардсорп получи топката на стрелкова позиция в наказателното поле, но след изпълнението му топката бе уловена от Иван Проведел. Минута по-късно Проведел трябваше да вади топката от мрежата си, но голът на Браян Кристанте не бе зачетен заради засада.

Секунди след това пък отново Карсдорп обстрелва вратата на Лацио, но отново не бе точен.

В средата на първата част Лацио отговори с удар на Луис Алберто от границата на наказателното поле, но топката рикошира в десния страничен стълб.

Точно преди изтичането на половин час игра Алесио Романьоли засече центрирана от пряк свободен удар топка, но ударът му с глава бе спасен чудесно от Руи Патрисио.

След почивката двата отбора играха по-внимателно, за да не допуснат фатална грешка в отбрана и логичното се случи – мачът завърши без победител и без голове.

Диего Симеоне отрече спекулациите за напрежение в Атлетико

Треньорът на мадридчани отхвърли твърденията за негативизъм

Няма да отлагат мачовете на Манчестър Сити след Световното клубно

Висшата лига е отказала на шампионите, разкри Гуардиола

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)