Млад талант на Болоня изкова успеха с 2:0 над Торино (ВИДЕО)

Джовани Фабиан с нов отличен мач за рособлу

Болоня спечели 2:0 домакинството си на Торино от 13-ия кръг на Серия А. Първото попадение в срещата беше дело на 20-годишния халф Джовани Фабиан. С втория си гол за Болоня младежкият национал на Италия до голяма степен реши мача в полза на домакините, защото Джошуа Зиркзее оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време.

В началото на септември Фабиан бе златна резерва и донесе успеха на „червено-сините“ с 2:1 срещу Каляри.

След победата Болоня се изкачи до шестото място в класирането с актив от 21 точки, докато торинци са 12-и с 16.

В 18-ата минута на мача Торино отбеляза, но попадението на Никола Влашич не беше зачетено заради засада. Наложи се намеса на ВАР, за да се установи нарушението на футболния правилник.

До почивката гостите определено бяха по-добрият отбор. Дуван Сапата и Влашич имаха шансове да се разпишат, но вратарят Лукаш Скорупски беше безгрешен.

След почивката Болоня показа прецизност пред гола и реализира малкото положения, които имаше. В 56-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Джовани Фабиан се измъкна от защитата на Торино и с хубав удар от границата на наказателното поле отбеляза за 1:0.

Торино хвърли всички сили в търсене на изравняване. Това отвори много свободни пространства за домакините, които съумяха да подпечатат победата си с втори гол. Вкара го 22-годишният Джошуа Зиркзее в добавеното време на мача. Първоначално беше отсъдена засада, но след преглед на ВАР се оказа, че няма нищо нередно. По този начин беше оформен крайния резултат 2:0 в полза на Болоня срещу Торино.