3. Милан се класира с лекота за четвъртфиналите пред погледа на Зеедорф (ВИДЕО)

Милан се класира с лекота за четвъртфиналите пред погледа на Зеедорф (ВИДЕО)

"Росонерите" не дадоха шанс на Специя за 3:1

Отборът на Милан се класира безпроблемно за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия, след като тази вечер се наложи с 3:1 над втородивизионния Специя. Срещата се игра на стадион "Сан Сиро".

В този мач "росонерите" за първи път бяха без уволнения вече Масимилиано Алегри, като тимът бе воден в този мач от Мауро Тасото. Двубоят пък бе изгледан на живо от смятания за сигурен нов наставник на тима Кларънс Зеедорф.

Иначе срещата мина леко за домакините, които натиснаха съперника си от самото начало, а в 28-ата минута съумяха да открият и резултата чрез Робиньо. Само 180 секунди след това Пацини удвои аванса на своите.

В самото начало на второто полувреме пък, новото попълнение Кейсуке Хонда вкара първия си гол с екипа на Милан, възползвайки се от добавка след спасяване на Леали след удар на Монтоливо.

Гостите все пак напуснаха турнира високо вдигната глава, след като стигнаха до почетно попадение, което падна в даденото от рефера продължение. Тогава Абиати спаси хубаво воле на Милиоре, но бе безпомощен при добавката на Ферари за крайното 3:1.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)