Милан громи "биковете" на "Сан Сиро"(ВИДЕО)

Пулишич с нов гол за "росонерите"

Милан запазва 100-процентов актив след първите 2 кръга в Серия А след разгром с 4:1 над Торино на "Сан Сиро". След 2:0 над Болоня в понеделник, сега тимът на Стефано Пиоли си върна на "биковете" за загубата в турнира за Купата на Италия от миналия сезон. Резултатът в Милано откри новото попълнение Кристиан Пулишич. Националът на САЩ се разписа във втори пореден двубой, възползвайки се от перфектен пас на доскорошния му съотборник в Челси Рубен-Лофтъс Чийк. Преднината на "росонерите" се стопи само 3 минути по-късно. В 36-ата Пер Шурс изравни с удар от въздуха, засичайки топката в наказателното поле на домакините.

В 41-ата минута ВАР подсказа на главния съдия Маурицио Мариани за потенциална игра с ръка в наказателното поле на "биковете", които дни по-рано разочароваха на старта след 0:0 с новака Каляри. Повторенията увериха опитния арбитър, че има нарушение на правилата. Зад топката застана Оливие Жиру, чийто изпълнение бе безапелационно.

Ситуацията за гостите се утежни допълнително преди реферът да даде край на първата част. Тогава се разписа и Тео Ернандес. Левият бек получи хитър пас от Рафаел Леао и фино успя да прехвърли стража за 3:1. Нова намеса на ВАР след почивката доведе до втора дузпа за Милан. И тя бе превърната в гол от Жиру. За френския таран това бе гол №27 в Серия А с екипа на гранда от Милано. По този показател той е №1 откакто акостира на Апенините през 2021 година.

В другия мач Верона удари Рома у дома с 2:1 и остави тима на Жозе Моуриньо без успех. Домакините доиграха мача с човек по-малко след директен червен картон на Исак Хиен.

Верона - Рома 2:1