Марсилия в топ 3 на Лига 1 (ВИДЕО)

Сар и Мбемба точни за Олимпик

Марсилия удари Брест с 2:0 в мач от третия кръг на френската Лига 1. Добрият старт за домакините дойде чрез Шансел Мбемба, открил още в 4-ата минута. Бившият играч на Нюкасъл и Порто се пребори в наказателното поле след изпълнение на пряк свободен удар и с глава насочи топката точно до десния стълб.

Брест отговори чрез Стив Муни, Махди Камара и Жереми Льо Дуарон, които обаче не успяха да вкарат.

Пиер-Емерик Обамеянг бе близо до попадение след почивката, но ударът му мина встрани от целта. Това обаче стори друг бивш играч от Висшата лига Исмаила Сар.

Нападателят направи резултата 2:0 в средата на втората част след щастлив рикошет, като топката попадна на крака му и той отбеляза отблизо. Олимпик Марсилия можеше да вкара и трети гол до края на мача, като пропуски направиха Обамеянг и Жордан Верету.

Тимът от Марсилия има 7 точки от три мача и се изкачи на второ място в класирането с по-лоша голова разлика от лидера Монако. За тима на Брест това пък бе първо поражение след две победи на старта.