Марсилия победи и завърза битката на върха във Франция (ВИДЕО)

Те вече изостават само на пет точки от ПСЖ

Олимпик Марсилия се наложи над Лориен с 3:1 в мач от 19-ия кръг във френската Лига 1. Двубоят се изигра на „Стад Велодром“.  Терем Мофи даде аванс на гостите, но Марсилия достигна до пълен обрат след попадения на Сеад Колашинац, Алексис Санчес и Жордан Верету.

Домакините започнаха по-силно двубоя, но първото по-опасно положение бе на сметката на Лориен. В 29-ата минута Йоан Катлин центрира в наказателното поле, където Терем Мофи завърши топката в мрежата на вратата, пазена от Пау Лопес, за да даде аванс на своя тим.

Само девет минути по-късно Дженгиз Юндер центрира по прекрасен начин за Сеад Колашинац, който се извиси над всички в наказателното поле на Лориен, след което отправи изстрел, чрез който изравни резултата.

Самуел Жиго изработи попадение на Алексис Санчес в 53-ата минута, като на чилиецът му остана само да чукне топката във вратата, за да осъществи пълния обрат в срещата.

Шест минути по-късно Жордан Верету се възползва от рикоширала топка в наказателното поле, за да шутира и да оформи крайното 3:1 в полза на Марсилия.

След този успех „фокейците“ заемат 3-о място във временното класиране в Лига 1 с актив от 42 точки, като изостават само на пет от водача Пари Сен Жермен. Лориен пък е на 6-ата позиция с 32 пункта в актива си.