3. Манчестър Юнайтед с класика над Уест Хем (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед с класика над Уест Хем (ВИДЕО)

Гарначо вкара 2 гола, Лисандро Мартинес пак се контузи

Манчестър Юнайтед постигна втора последователна победа в английската Висша лига.

„Червените дяволи“ победиха гостуващия Уест Хем с класическото 3:0 в среща от XXIII кръг, която бе предшествана от поднасяне на венци и преклонение пред паметта на загиналите в самолетната катастрофа в Мюнхен на 6-и февруари 1958 г.

Младокът Алехандро Гарначо вкара 2 попадения за Юнайтед, а резултатът на „Олд Трафорд“ откри рожденикът Расмус Хойлунд.

Лошата новина за Ерик тен Хаг и феновете на тима обаче дойде малко преди края на срещата, която завърналият се наскоро от дълго отсъствие заради контузия Лисандро Мартинес получи нова травма, този път в коляното, така че бе заменен принудително.

Домакините започнаха по-мотивирано срещата и нападателят им Расмус Хойлунд откри резултата в 23-ата минута след асистенция на Каземиро и отсечен удар по земя.

Гостите от Източен Лондон пропуснаха няколко възможности за изравняване, а четири минути след почивката Гарначо удвои аванса за 20-кратните шампиони след шут от наказателното поле и щастлив рикошет в защитник на "чуковете".

Шест минути преди края на редовното време отново Гарначо се възползва от подаване на резервата Скот Мактоминей и оформи класическия успех в полза на Юнайтед.

"Червените дяволи" имат актив от 38 точки на шеста позиция. Уест Хем е на седмо място с две точки по-малко.